Chrudimský závod 360°Challenge byl nejtěžší, prvenství vybojovali Podzimek a Halamková

Chrudimský závod 360°Challenge byl nejtěžší, prvenství vybojovali Podzimek a Halamková

Extrémně vysoké venkovní teploty udělaly z nedělního závodu 360°Challenge v Mětském parku Chrudim náročný sportovní zážitek. Závodníci se museli potýkat s horkým vzduchem, rozpáleným terénem a každý cvik, který bylo nutné zdolat, vyžadoval mnohem vyšší úsilí než obvykle.

Jednalo o mimořádně náročný závod

„Někteří závodníci před startem vtipkovali, že si vezmou zátěžové vesty. Nikdo to naštěstí neudělal. Délku závodu jsme nakonec po poradě s týmem zkrátili, ale i tak se jednalo o mimořádně náročný závod. Určitě nejtěžší v tomto roce,“ potvrdila organizátorka závodů Nikola Bartáková.

Dalo by se říct, že se v tomto závodě zcela naplnilo Coubertinovo heslo „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“. Dovolíme si tedy mírně parafrázovat toto známé heslo zakladatele olympijského hnutí a potvrdit, že není nejdůležitější, kdo závod v Chrudimi nakonec vyhrál, ale vítězem se stal doslova každý závodník, který proťal cílovou pásku.

V rodinné atmosféře proběhl nejen samotný závod, ale také bohatý doprovodný program

Chrudimský podnik se opět vydařil, když v rodinné atmosféře proběhl nejen samotný závod, ale také bohatý doprovodný program. Velcí i malí návštěvníci si užili improvizované vystoupení studia Pole dance Emotion, Dance Lovers shop, Vivantis stánek, exhibici Box clubu Chrudim, DJ Spaldu, který je rovněž tvůrcem dřevěných medailí i představení koloběžek a silničního provozu společností Koloběžíme.cz na přilehlém dopravním hřišti.

Jedním ze zlatých hřebů programu byla exhibice zpěváka PROGYho, který složil i originální píseň pro závod 360°Challenge s názvem „Are You Ready?“.

Závod proběhl za podpory VZP a města Chrudim. „Letošní rok je rokem sportu, poroto jsme velice poctěni, že jsme byli zařazeni do programu Česko sportuje, jehož cílem je pozvednout děti ze židle“, usmívají se organizátoři. Pevně věříme, že budete připraveni příští rok na závod v Chrudimi s kusem železa, který už nyní pro vás připravujeme.

Termín posledního závodu 360° Challenge Tour v tomto roce: 3. 9. 2016 – Praha (novinkou je možnost přihlášení závodních týmů).

Výsledky:

Muži

1. Jakub Podzimek

2. Alexandr Hurskyj

3. David Potůček

Ženy

1. Veronika Halamková

2. Adéla Beránková

3. Lenka Benedová

Celkové výsledky zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: