CÍL: Pražský Maraton v roce 2016 v čase 3:15 hodin – výsledek

CÍL: Pražský Maraton v roce 2016 v čase 3:15 hodin – výsledek

Jistě již netrpělivě čekáte, zda se mi podařilo splnit to, co jsem si předsevzal a co jste mohli společně se mnou sledovat na stránkách Světa Běhu. V běžeckém světě jsou ale výzvy, kterých se snažíme dosáhnout a dáváme jim přednost i před něčím mnohem lákavějším. Navíc každý běžec má někde ukryto nesplněné přání či touhu dostat se tam, kam usiluje už dlouhá léta. A to byl i můj případ a tady je mé prosté vysvětlení.

Přednost dostala pozice běžce „vodiče“

Léta pomáhám druhým v docílení svých cílů. Samozřejmě i já mám nějaký dlouhodobý sen či přání. Strašně rád pomáhám ostatním běžcům v závodě třeba doběhnout na čas, který si sami dali za cíl, ale nějak bez cizí pomoci by si neporadili. K tomu slouží vodiči. Dostal jsem nabídku vstoupit do vodičského týmu z RunCzechu a plnit tuto oficiální funkci na závodech běžecké ligy RunCzech. Přání bylo splněno a já již v dubnu, na pražském půlmaratonu, běžel v pozici vodiče a to samé si zopakoval i při maratonu. Navíc i v ostatních závodech budu předávat své zkušenosti potřebným právě tímto způsobem.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Svůj cíl se pokusím splnit na podzim

Na druhou stranu jsem člověk, který ale ze svých výzev neustupuje, ale snaží se je plnit třeba se zpožděním. Takže se pokusím o zdolání uvedeného času na podzimním Královském maratonu v Písku (1. 10.), který se navíc běží jako MČR veteránů. Přípravu tomu samozřejmě přizpůsobím přes letní období, ale nebudu ji již detailně komunikovat na těchto stránkách. Přesto si myslím, že se budu pravidelně ozývat pomocí článku, kde podám pár svých postřehů z přípravy. Příprava bude téměř totožná co před květnovým maratonem.

Jestli jsem zklamal ty, kteří na můj výsledek čekali, tak se moc omlouvám a věřím, že zase ti, kteří se připravovali se mnou a maraton běželi, dosáhli výsledku, který si předem stanovili, a já jim mohu gratulovat. A pokud ne, tak se nic neděje. Pro mne je vítěz každý, kdo maraton uběhne a v jakémkoliv čase. To opravdu zaslouží pochvalu a ocenění.

Zde se můžete podívat, jak se Jirka na Pražský Maraton v roce 2016 připravoval:

  1. Zahájení přípravy – listopad 2015
  2. Prosinec 2015
  3. Leden 2016
  4. Únor 2016
  5. Březen 2016
  6. Duben 2016

Jiří Mašek

O autorovi – Jiří Mašek

Jiří Mašek, redaktor Světa běhu, je nadšeným běžcem už více jak 10 let, jehož specialitou jsou silniční závody na půlmaraton a maraton. V současnosti je členem týmu vodičů pro závody ze seriálu RunCzech. Pravidelně ale běhá i horské závody, poněvadž má moc rád pohyb v přírodě. Oblíbenou lokalitou, kam jezdí nabírat nejen fyzické, ale i psychické síly, je Šumava a Krušné Hory.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: