Cíle redaktorů SvetBehu.cz na rok 2016 aneb kde budeme běhat letos my

Cíle redaktorů SvetBehu.cz na rok 2016 aneb kde budeme běhat letos my

Tvůrci a redaktoři vašeho oblíbeného SvetBehu.cz představují své běžecké plány na příští rok. Tak třeba se někde potkáme 🙂

Kateřina Hubková – chci si zkusit desítku pod 45 minut

„Běhání pro mě znamená běhání hlavně radost a odpočinek. S narozením syna se mi změnil žebříček hodnot, běhání si prostě užívám, a když se mi něco povede, mám z toho jednoduše radost. Na závody jezdím ráda, hlavně pro jejich atmosféru a kontakt s dalšími běžci, ale s výsledkem si hlavu nelámu. Nicméně pro letošek bych si ráda zkusila zaběhnout nějaký půlmaraton a svoji oblíbenou desítku bych chtěla zvládnout pod 45 minut.“ popisuje Katka svoje plány.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Petra Královcová – letos chci běhat hlavně dlouhé traily

Petra se zamilovala do horských a trailových běhů a v tomto roce se jim chystá věnovat naplno: „Možná to bude znít trochu zvláštně, ale já bych v tomto roce chtěla spíše zpomalit. Plánuji v maximální možné míře začít běhat delší, trailové běhy a zkusit si horský maraton. Hory člověka zpomalí, ale to je na nich právě nejlepší. Postupně bych chtěla běžecké vzdálenosti prodlužovat a zajímá mě, kam jsem až schopná se dostat a co tam naleznu.“

Čtěte také: Stanovte si správně běžecké cíle. Pokud totiž dobře víte, co si chcete splnit, je mnohem snažší trénovat.

Jana Kunčická – chci si zlepšit osobní rekordy na 5 km, 10 km a půlmaraton

Jana už loni excelovala na tratích do délky půlmaratonu a letos se chystá znovu vylepšovat: „V letošním roce, bych si chtěla zlepšit své časy na 5 km, 10 km a půlmaraton. Na 5 km trati bych se ráda dostala pod 19 minut, na 10 km pod 39 minut a v půlmaratonu pod 1:26. Mou největší výzvou bude Beskydská sedmička, který chci hlavně doběhnout do cíle, překonat své hranice a podat dobrý výkon.“

Michaela Kofrová – moje hlavní výzva je B7

„Pokud zdraví dovolí, ráda bych si letos z jara vylepšila osobák na 10 km a zaběhla v nějakém slušném čase maraton. Mým hlavním cílem a výzvou je koncem léta Beskydská sedmička s parťačkou Katkou Smolovou, kterou chceme především dokončit. Vzhledem k tomu, že letos mám i spoustu cestovatelských plánů (cesta na karibské ostrovy a do Latinské Ameriky), tak je mým dalším cílem zaběhnout si zajímavé trasy nebo závody na těchto místech.

Vojta Bořil – chci si znovu zkusit Dolomiti Skyrace

Vojta se chce letos orientovat hlavně na horské kolo a v zimě na lyže, ale ani běžecké závody nevynechá, jen se nebude věnovat speciální běžecké přípravě. „Z domácích běžeckých poběžím určitě Ještěd Skyrace a Perun Skymarathon. Jinak chci hlavně v zimě jezdit na lyžích a v létě na MTB. V zahraničí bych chtěl běžet, pokud čas a zdraví dá, alespoň 2 skyrace ze světové série. Nejspíš znovu Dolomiti Skyrace a ještě jeden.“ prozrazuje svoje plány Vojta.

Dolomiti Skyrace je krásný horský závod v srdci italských Dolomit. Přečtěte si dojmy Vojty z Dolomiti Skyrace v loňském roce.

Milan Daněk – letos bych si rád splnil sen a běžel Comrades

Milan měl dlouhé zdravotní problémy, ale s novým rokem se opět chystá vyběhnout: „Startovné na COMRADES jsem zaplatil namísto útraty za dietologa :-). Po ročním marodění s kýlou jsem to s váhou dotáhl na 113 kg při výšce 190 cm. Od začátku února ale plánuji začít drtit kilometry. Pokud kolena vydrží tu zátěž, tak v dubnu plánuji splnit limit někde na maratonu a koncem května se běží Comrades. Pokud se mi nepodaří běžet, tak bych chtěl Comrades alespoň nafilmovat – z Čechů jsou přihlášeni Daniel Orálek a Alena Žákovská, kteří s kvalifikačním limitem nemají problém.“ popisuje hlavní cíl Dany.

Za hlavní projekt roku považuje KOLEM OKRESU BLANSKO – 11 etap běhu RUN FREE – myšlenka vychází ze skutečnosti vyjádřené obrazně větou „Létáme na Maledivy a nevíme, co máme za humny“ a na skutečnost, že každému nevyhovuje masovost a komerčnost běžeckých závodů. Více informací o tomto projektu naleznete zde.

David Gladiš – běhat v pralese, na poušti a savaně a taky zkusit maraton za 3 hodiny

David nejraději běhá v nějakých exotických místech a stejně jako loni plánuje letos užívat si běhy v pralesech a savanách Afriky a pouštích a horách Jižní Ameriky. Kromě toho by si chtěl zaběhnout spoustu hezkých závodů v terénu a zkusit maraton za 3 hodiny. Zatím neví, jestli těsně pod nebo nad. Rozhodně mu budeme držet palce a těšíme se na reportáže z běhů v exotickém prostředí.

Karel Vůjtek – absolvuji všechny závody Českého poháru ve sprint triatlonu

„Letos jsem trochu pozměnil systém zimní přípravy. Zaměřil jsem se více na plavání a na nácvik plavecké techniky, zde mám velké rezervy. Hodně času trávím také v posilovně. Věřím, že se to v závodní sezóně projeví nejen na cyklistické výkonnosti.“ popisuje Karel.

V sezóně by chtěl absolvovat co nejvíce závodů Českého poháru ve sprint triatlonu, včetně červencového mistrovství ČR v Táboře. Rád by také vylepšil umístění na všech závodech, na kterých loni startoval. Před začátkem triatlonové sezóny má v plánu také několik kontrolních běžeckých závodů v hale i na silnici.

Kuba Weiner – stavba trati na Mistrovství Evropy by měla dobře prověřit kvality závodníků

„V orienťáku mám každoroční strategii dostat se do nejlepší formy kolem září a října, kdy jsou pro mě nejzajímavější závody, hlavně republikové mistrovství družstev. Letos možná zvlášť, protože to vypadá, že bude v poměrně zajímavém terénu.“

Letos Kuba staví tratě na dvě velké akce. První je finále krátké trati na domácím Mistrovství Evropy, druhá potom následná krátká trať na Českém poháru. „Jsem zvědavý, jak to na konci května dopadne. Každopádně bych si přál, aby tratě dostatečně prověřily kvality závodníků a aby vyhrál ten nejlepší.“ popisuje Kuba.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: