CUTT v Bílých Karpatech ovládli Libor Trtek a Eliška Vondráčková + FOTKY ÚČASTNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

V sobotu 21. května se konal první díl 2. ročníku seriálu Czech Ultra Trail Tour, který tentokrát zavítal do zatím ne moc bězci objevených Bílých Karpat, kde závodníci mohli objevovat úžasná zákoutí a magická místa této atraktivní lokality.

Trasy vedly přes nádherná i významná místa Bílých Karpat

Na programu byla dlouhá trasa dlouhá 64 km s převýšením 2600 m+ a ti závodníci, kteří si na tuto vzdálenost netroufli, si mohli zvolit kratší trať na 31 km s převýšením 1200 m+. Tomuto pěknému ultratrailovému závodu, který startoval z rekreačního střediska Vápenky, přálo pěkné slunečné počasí a o to více si účastníci mohli vychutnat nádhernou krajinu Bílých Karpat.

Obě trasy vedly po turistických značkách s výhledem na Slovensko a přes nádherná a významná místa, mezi které rozhodně patří vrcholy Velká Javořina či Velký Lopeník.

Dlouhá trasa se stala kořistí pro Trtka a Vondráčkovou

Na dlouhé trase se nejrychlejším mužem stal Libor Trtek, který si doběhl pro čas 06:01. Se ztrátou 5-ti minut na vítěze jako druhý doběhl Tomáš Peter a jako třetí cílovou čáru s výkonem 06:11 proťal Ondřej Tabarka. V ženách kralovala Eliška Vondráčková, která doběhla v čase 07:17. Druhou příčku vybojovala s výkonem 07:29:01 Lenka Horáková, třetí místo pak získala s časem 07:42 Renata Hlaváčová.

Na krátké trase kralovali Plačko a Holoubková

Krátká trasa se stala kořistí pro Martina Plačka, který si prvenství vybojoval s časem 02:28. O druhé místo se zasloužil David Findura, třetí pak doběhl Michael Pozdenkov. V ženách nenašla svoji přemožitelku s výkonem 02:49 Hana Holoubková, která doběhla necelých 20 minut před druhou Jitkou Kramolišovou. Třetí místo pak získala Gabriela Plačková.

Celý závod doprovázela velmi příjemná astmosféra, ke které dopomohli nejen organizátoři, ale i mnoho místních přátelských lidí a samozřejmě i samotní závodníci. Další díl seriálu CUTT se bude konat 24. září v Jeseníkách.