Decathlon radí: Na ultratrailech je výbava zásadní složkou výkonu

Decathlon radí: Na ultratrailech je výbava zásadní složkou výkonu

Ultratrailové závody nejsou procházka růžovým sadem. Fyzická náročnost a především zátěž kostí a svalů nutí snad každého běžce přemýšlet o výběru kvalitního vybavení.

Standardně máme všichni nějakou oblíbenou značku a specifické požadavky na svoje vybavení. Není divu, často díky němu doběhneme za cílovou čáru. Bez správného vybavení si cestu do cíle leda ztížíte, proto je dobré se zaměřit na klíčové vybavení, které vám musí 100% sedět. Značka Evadict od sítě Decathlon nabízí vybavení výborné kvality za velmi příznivou cenu. Zde vám představíme některé z nich.

Vesta od značky Evadict

Ať už je to Czech Ultra Trail Tour nebo závod Baroko (ultra běh na 100 km), pokaždé si beru trailovou vestu s objemem 5 litrů od značky Evadict, která spadá pod francouzský sportovní řetězec Decathlon. Splňuje všechno, co od vesty potřebujete – rychle přístupné kapsy, dobré držení na těle a nízkou hmotnost. Bonusem je velmi příznivá cena 999 Kč. Cenová dostupnost je ale to nejmenší, pojďme se podívat na přední vlastnosti této vesty.

12 kapes na vše potřebné

Vesta má 12 kapes na všechny potřebné doplňky. Jsou šité diagonálně, abyste měli ke všem věcem snadný přístup. Sedm kapes najdete vpředu: 2 kapsy slouží na dvě 500 ml měkké láhve na vodu, 1 kapsa na zip na telefon a další 4 kapsy nejčastěji na tyčinky a gely. Jedna z kapes také ukrývá záchrannou píšťalku o 110 dB. Dalších 5 kapes se nachází vzadu včetně snadno dostupné klokaní kapsy, do které
schovávám bundu. Do zbylých kapes dostanete povinné závodní vybavení jako je izotermická folie, čelovka a další.

Hlavně ať nic neplandá!

Vesta na těle velmi dobře drží, vybrat si můžete ze třech velikostí přesně na svou postavu. Stačí si jen změřit obvod pasu a prsou a zvolit na internetových stránkách decathlon.cz tu správnou velikost. Délku popruhů vesty je navíc možné přizpůsobit. Je velmi nepříjemné, když na vestě něco plandá nebo nepříjemně bouchá. Vesta od Evadictu díky pružným komponentům a úzkému střihu perfektně sedí.

Vesta Evadict 5l je vhodná na menší trailová dobrodružství.

Inovace modelu

Modely pro sezónu 2022 jsou v nových barvách (světle modrá a bílá), a ještě k tomu vývojáři inovovali pružný pásek, který zajišťuje vylepšené zpevnění ve spodní části vesty a zároveň poskytuje optimální pohodlí. Vesta je navíc opravdu lehoučká, bez věcí váží pouhých 172 gramů. Úplně zapomenete, že ji máte na sobě! Součástí vylepšení, které výrobci na 5l vestu implementovali, je i její šetrnější výroba. Vesta je vyrobena z 60 % z recyklovaných materiálů.

Využijte toulec

Vesta má klipy pro připevnění trailového toulce, díky kterému s sebou můžete nosit i hole, aniž by vám překážely plné kapsy. Abyste mohli běžet ještě rychleji, produktoví manažeři Evadictu vytvořili inovativní, uživatelsky jednoduchý posuvný systém. Ten umožňuje přetáhnout toulec dopředu, aniž byste ho museli odepínat, a hole pak můžete snadno zasunout či vytáhnout. Pěna na zádech zpříjemňuje nošení toulce a materiál byl vybrán kvůli své odolnosti vůči oděru a dlouhé životnosti. Spojení těchto vlastností vám ohromně usnadní běh v technicky náročných pasážích závodu.

S jakou vestou nyní běhá vítězka MS v trailu z roku 2019?

Značka Evadict se velice rychle rozvíjí. Dnes si vybere i opravdu velmi náročný sportovec. Každá privátní
značka Decathlonu má specializovaný tým, který vytváří propracované modely pro hobby běžce, ale také pro špičkové závodníky. Stojí za tím roky výzkumu, vývoje a testování.
Značka letos rozšířila své řady o nové ambasadory. Mezi ně patří Blandine L’Hirondel, která se v roce 2019 v portugalském Miranda do Corvo stala mistryní světa v trailu. Jak společnost Decathlon, tak i Blandine mají ze spolupráce ohromnou radost: „Jsem hrdá na to, že mohu propagovat značku, ke které cítím sounáležitost. Evadict je značka přístupná všem.“
Blandine si na nedávném březnovém závodu Trail du Ventoux zaběhla další brilantní čas, a to v kompletním vybavení běžecké značky z Decathlonu. Nedílnou součástí byla také výše zmíněná 5l vesta.

Nová ambasadorka značky Blandine L’Hirondel, která se v roce 2019 stala mistryní světa v trailu.

Jaký batoh vybrat na ultratraily

Plánujete závod s náročnou trasou od 80 do 300 kilometrů? Zvolte 15l batoh na ultratrail, který pojme veškeré povinné vybavení. Po několika absolvovaných závodech vím, že jsem při výběru nesáhl vedle, proto ho beru na TDS® závod okolo Mont Blancu. Pojďme si batoh blíže představit.

15 litrů a 15 kapes

V přední části je 8 kapes: vodotěsná kapsa na zip je ideální na telefon, kapsy na suchý zip využijete především na jídlo. Malá kapsička skrývá píšťalku, která je při řadě závodů součástí povinné výbavy. Dvě kapsy jsou stejně jako u vesty určené pro dvě měkké lahve o objemu 500 ml. Nejsou součástí balení, ale v Decathlonu je seženete také (jedna láhev stojí 289 Kč). Sedm zadních kapes využijete pro povinnou výbavu. Klokanka umožňuje velmi snadný přístup k bundě.
Díky prostoru pro 2litrový hydrovak na zadní straně (je součástí balení) a 2 předním kapsám na 500ml flašky vám tento batoh umožní vzít si s sebou až 3 litry vody. Dost na to, abyste měli klid mezi občerstvovacími stanicemi i na dlouhých závodech.

Praktické vychytávky

Batoh je k dispozici ve třech velikostech (XS/S, M/L, XL) a lze jej snadno nastavit. 3 přední náprsní pásky a 2 popruhy umístěné v bočních kapsách umožňují stažení objemu batohu, aby byl stabilní a velmi dobře držel na těle.
Vpředu i vzadu najdete elastické pásky, které slouží k uchycení trojdílných trailových holí. Na výběr máte ze dvou barev, a to černé a modré. Modrý má jednu praktickou vychytávku navíc: je vybaven poutky, na které lze připnout toulec. A velmi příznivá je i cena batohu. Některé konkurenční značky podobný batoh prodávají i za dvojnásobek.

Celou nabídku trailových vest, batohů a opasků od Evadictu si můžete prohlédnout zde.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: