Desítku na posledním letošním závodu Pražské běžecké tour Vaší Ligy ovládli Sedláček a Davídková

V sobotu 28. listopadu 2015 se konal poslední letoší závod Loap Pražské běžecké tour Vaší Ligy. Závodu se zúčastnilo 119 běžců a běžkyň a také proběhlo oceňování běžců, kteří se letos zúčastnili alespoň 6-ti závodů.

Na vytrvalce opět čekala desetikilometrová trasa a ti běžci, kteří preferují kratší vzdálenosti, si mohli zvolit 5 km. Tratě vedly jako vždy příjemným prostředím po rovinaté trati kolem břehu Vltavy v Praze Braníku. Na závodníky čekalo typické chladné listopadové počasí.

Na trať dlouhou 10 km se postavilo 85 běžců, mezi nimiž si pro prvenství doběhl s časem 36:34 Ondřej Sedláček. Druhou příčku obsadil Martin Janda s výkonem 28:12, třetí místo pak vybojoval v čase 38:19 Michal Volejník. Mezi ženami dominovala Petra Davídková s časem 43:37, druhé místo získala Dana Jiřičná s výkonem 44:36 a jako třetí se umístila Kateřina Kusáková se ztrátou 2 minut na vítězku.

Pětka v podání Lochmana a Kriegelové

Na pětce startovalo 34 závodníků. Mužskou kategorii vyhrál Petr Lochman s výkonem 18:32, se ztrátou 34 vteřin si pro druhé místo doběhl Jiří Krotil a třetí příčku získal Robert Heran s časem 19:21. V závodě žen zvítězila s časem 18:46 Kateřina Kriegelová, která doběhla s náskokem necelé minuty před Danielou Havránkovou a obsadila tak druhé místo v celkovém pořadí. Třetí příčku vybojovala Hanka Rottová se ztrátou 4 minut a 25 vteřin na vítězku.

Celého seriálu se zúčastnilo 864 běžců a běžkyň (o 84 více než loni), z nich bylo 43 náležitě oceněno za pravidelnou účast 6-ti a více závodů.