Do startu mistrovství světa v horských bězích zbývá méně než 30 dní!

Do startu mistrovství světa v horských bězích zbývá méně než 30 dní!

V neděli 6. května to byl přesně měsíc, který zbývá do zahájení mistrovství světa v horských bězích pro rok 2023. Tato akce světového formátu se bude konat od 6. do 10. června v okolí města Innsbruck a Stubaiského údolí a sjedou se na ni nejlepší trailoví běžci a vrchaři ze všech koutů světa. Spousta zajímavostí na diváky čeká ale i mimo závodní trasy.

Bohatý kulturní program

Hned 6. června se na úvod šampionátu představí Gregor Meyle se svou skupinou, kteří zažehnou atmosféru tohoto trailového svátku roku. Na nádvoří zemského divadla si diváci budou moci poslechnout od 20 hodin známé rakouské hity, vstupné je zdarma. Trefná slova písní, jako například: „You’ve trained hard and risked a lot for yourself. Flieg jetzt los, immer weiter,“ mají sportovce i diváky dostat do závodní nálady nadcházejících dní.
Večer 10. června na samotný závěr slavnostního ceremoniálu šampionát ukončí vystoupení Tima Bendzka, které se uskuteční od 20:45 před zemským divadlem. Pro jeho písně jsou charakteristické emoce a odvaha, jsou velmi osobní a dotknou se až samotného nitra duše. Jen málo dalších umělců mělo v posledních deseti letech tak velký vliv na německy zpívanou popovou hudbu.

Zajímavý doprovodný program

Jak před závody, tak i po jejich skončení se můžete těšit na širokou nabídku, která zaujme všechny diváky. Vedle hlavních akcí, jako je zahajovací i závěrečný ceremoniál, na vás čekají nejrůznější akce od uměleckých představení až po kulturní zážitkovou noc ve Stubaii či kulinářské zážitky. Nabízené akce by měly oslovit každého a na své si přijdou jednodenní návštěvníci i ti, kteří přijedou s rodinou či přáteli a stráví s námi celou dobu šampionátu. Nabídku neustále aktualizujeme a doplňujeme na této stránce.

Hledáme další zájemce, kteří rozšíří náš fanouškovský dav!

Právě atmosféra a okolí dělají každou sportovní akci jedinečnou. Z toho důvodu přišli pořadatelé s myšlenkou dát dohromady tzv. fanouškovský dav. „Všichni běžci, od závodníků na 7km trati až po ultraběžce v 85 km dlouhém závodě, si zaslouží, abychom je při jejich výkonech povzbudili a motivovali,“ zdůrazňuje vedoucí organizačního výboru Alexander Pittl. Pokud se chcete dozvědět více, napište nám o podrobnější informace na adresu [email protected].

Festival trailových běhů před zahájením šampionátu

Mistrovství světa v horských bězích pro rok 2023 v Innsbruck-Stubai je vyvrcholením a uzavřením desetidenního festivalu sportu, který bude zahájen 1. června již 8. ročníkem festivalu trailových běhů IATF(Innsbruck Alpine Trailrun Festival). Za těch pár let se z něj stala největší trailová akce v Rakousku a 3. největší v regionu DACH. Festival pořádaný před zahájením šampionátu by měl přivítat na 5 000 závodníků a podobně vysoký počet osob, které je budou doprovázet, z 63 zemí. Věříme, že atraktivní a velmi rozmanitý doprovodný program a velkolepé expo budou pro účastníky festivalu motivací, aby zůstali i na mistrovství světa a užili si jedinečnou atmosféru této světové akce.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: