Druhý závod ze série La Sportiva Prague Park Race v Divoké Šárce nabídne pravý pražský trail!

Druhý závod ze série La Sportiva Prague Park Race v Divoké Šárce nabídne pravý pražský trail!

Necelé dva měsíce zbývají do odstartování druhého závodu ze série La Sportiva Prague Park Race v Divoké Šárce. Po úspěšné premiéře v Průhonickém parku se seriál přesouvá na severní stranu Prahy do Šáreckého údolí a nově nabízí dvě trasy.

Organizátoři připravili zajímavou trať pro celé běžecké pole

Hlavní závod se poběží na 14 kilometrů, kratší trať potom měří 8 kilometrů. Start závodu je v neděli 25. 6. 2017 v 10 hodin v kempu Džbán. Obě trasy vedou po cestách, pěšinkách a loukách, po hřbetech s výhledy do údolí i přímo údolím mezi skalami. Dvojice organizátorů Roman Skalský a Jan Mrázek si opět dala záležet a připravila zajímavou trať pro celé běžecké pole.

Podívejte se na další fotografie k článku….

Za startem čeká na závodníky široká štěrková cesta na rozeběhnutí a potom už běžci přes hradiště Dolní Liboc s výhledem na letohrádek Hvězda klesnou k vodní nádrži Džbán. Trasa pokračuje údolím mezi úchvatnými skalami, které byste v Praze nečekali. Za koupalištěm se trasa vlní po loukách a traverzuje po lesních pěšinách. Za stoupáním na sedmém kilometru bude závodníkům odměnou krásný výhled na celé údolí včetně mohutných skalnatých hřbetů.

Jedná se o nádherný trailový závod, který vede divokou přírodou Divoké Šárky v Praze. Více informací o Prague Park Race Divoká Šárka najdete v termínovce.

Lahůdka čeká na desátém kilometru

Lahůdka čeká na desátém kilometru – místním běžcům velmi dobře známá pěšina stoupající od údolí, to je jeden a půl kilometru pravého pražského trailu! Za Čertovým Mlýnem čeká poslední stoupání. V jeho polovině závodníci proběhnou přírodním amfiteátrem, který byl ve své době největším v Evropě. Potom už trasa klesá až do cíle.

Registrace je už nějakou dobu spuštěna a i v tomto závodě dostane prvních 150 přihlášených v hlavním závodě se zaplacenou registrací dárek v podobě sportovní čelenky La Sportiva od generálního sponzora Hudy.

Kromě bohatého zážitku ze závodu, se můžou běžci těšit také na tombolu a hodnotné ceny

Po vyhlášení vítězů se opět budou losovat šťastlivci, kteří obdrží hodnotné ceny od partnerů závodu. Hlavní cena jsou dva poukazy na běžeckou obuv La Sportiva v hodnotě 3500 Kč, které si budou moci výherci vybrat přímo v centru závodu u stánku Hudy. Další hodnotné věci věnovali partneři NamedSport, Speed8 a Navitel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: