Hahlici Trail 2019 – zaběhněte si závod v srdci Gorskeho Kotare

Hahlici Trail 2019 – zaběhněte si závod v srdci Gorskeho Kotare

Gorski Kotar

Masiv, který je součástí Dinárského pohoří vás zaujme svou různorodostí a pestrostí povrchů, lesů i výhledů. Podnebí je zde drsné a je pravděpodobné, že během závodu narazíte na sníh. Mimo sníh se můžete těšit na ledopády závrty a jiné dechberoucí přírodní úkazy.

Hlahlici Trail

Hlahlici Trail jako součást Kvarner Trails – seriál 6 závodů.

5. ročník tohoto krásného horského závodu startuje už 27. dubna. Trasa vás povede přes nejrůznější vrcholky západního Gorského Kotare, taky známého jako „Grobnik Alps“

Registrace

Registrace na závody běží od 1. prosince a končí 15. dubna. Aktuálně je limit 300 startujících vyprodán, 15. dubna budou ale nezaplacené startovné znova k dispozici.

Trasy

32 km – Pakelno

Na 32 km zde nastoupáte a sklesáte bez mála 1800 výškových metrů. 8 hodinový časový limit je přívětivý i pro běžce, kteří se opravdu rádi kochají okolními krásami. Start je naplánován na sobotu 27. dubna v 9:00, takže se běžci mohou dosyta vyspat a na startu tak stát čerství. První 3 muži a ženy se můžou těšit na hodnotné ceny sponzorů.

18 km – Vidalj

Středně dlouhá trať o 18 km disponuje celkovým převýšením 967m+. Minimum asfaltu, technický terén a dechberoucí výhledy. Na trati se můžete spolehnout na 1 občerstvovačku a samozřejmě zazímí s občerstvením v cíli. Start je naplánován také na 9:00 a časový limit 6 hodin je dostatečný pro absolvování celé trasy turisticky.

12 km – Obruc

Nejkratší trasa s parametry 12 km a téměř 500 m převýšení je velmi intenzivní zážitek.  V podstatě jde o zdolání jednoho kopce s následným seběhem do cíle. V polovině trasy vás čeká občerstvovací stanice s vodou colou a ionťákem.

Doporučená výbava

Na všech tratích je velmi doporučené s sebou mít toto vybavení:

-píšťalka

-běžecká vesta nebo ledvinka

-0,5l vody

-energie (gely, tyčinky…)

-izotermickou fólii

-mobilní telefon

-lékárničku

Webové stránky závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: