Hannah Pilsen Trail Letkov pro Gerychovou a Radu

Hannah Pilsen Trail Letkov pro Gerychovou a Radu

V sobotu 30.5. 2020 se běžel v Letkově již šestý ročník závodu na delších tratích v přírodě pod názvem Hannah Pilsen Trail Letkov. Pořadatelé jednoho z nejoblíbenějších terénních běhů v okolí Plzně přitom až do poslední chvíle museli čekat na to, v jakém formátu závod uspořádají.

Běžci byli po závodní pauze zaviněné karanténou již zdravě natěšení, takže na jednom z prvních běžeckých závodů v tomto roce se jich u vodní nádrže v Letkově sešlo kolem 300. Na jaře většina z nich zřejmě tréninkově nezahálela. Na nejedné trati padly nové rekordy. Tomu ostatně nahrávalo i ideální běžecké polojasné počasí.

Všechny tratě vedly lesem

Pořadatelé připravili a precizně označili hlavní tratě na 42 km, 30 km, 20 km a 8,5 km. Všechny vedly lesem Pytel s výběhem Na Pohodnici a na Jandovu skálu (499mnm). Tam se odpojila trať 8,5 km. Po výběhu na Čilinu (523 mnm) se vracela do cíle trasa 20km. Nejdelší tratě pokračovaly dále přes Maršál (560 mnm), Sedlec a Stradiště (488 mnm) zpět do Letkova. Maratonci si svůj závod ještě zkrášlili cestičkami kolem skalního útvaru Andrejšky a výšvihem na Radyni (567mnm) po nové skalní vyhlídkové cestě.

Na startu se sešli stálí, věrní účastníci i nové tváře z řad výkonnostních až téměř vrcholových závodníků, sportovců pro zdraví, hobíků, ale i nepravidelných či náhodných běžců. Přijeli závodníci nejen z Moravy a Slovenska, ale závodili vytrvalci z Polska, Francie, Německa. Nejvzdálenější účastník byl z Pensylvánie v USA.

Maratonskou trať ovládli Rada a Gerychová

V hlavní kategorii mužů obhájil vítězství stálý účastník Standa Rada v čase 2:54:33 a sklidil uznání a obdiv ostatních běžců včetně nerychlejšího veterána a celkově druhého Davida Gerycha (2:54:36). Ten se Standou svedl lítý boj až do finiše. Standa Rada bude obhajovat prvenství také na maratonské trati Hannah Pilsen Trail na podzim na Krkavci.

Nejlepší maratonci

V ženské kategorii zvítězila na maratonské trati Michaela Gerychová, žena Davida. Oba běhají za klub KUPKOLO.CZ, který v centru závodu účastníkům umožnil půjčení terénních i závodních koloběžek.

30 km pro Hofhanze a Kacířovou

Na trati 30 km vyhrál nenápadný ale svými výkony konzistentně výrazný Tomáš Hofhanz, který komentátorovi Honzovi Hasmanovi v cíli vyčinil: „Stejně jako vloni, když jsem vyhrál půlmaraton na Pilsen Trailu na Krkavci, jsi si mě na doběhu vůbec nevšiml!“ Další vítězství na Pilsen Trailu, tentokrát na 30 km si připsal veterán Štěpán Rapp. V ženách excelovala Svatoslava Kacířová z Turnova.

Nejhodnotnější výkon na dvacítce pro Eisnera

Asi nejhodnotnější výkon předvedl na trati 20 km Tomáš Eisner, který překonal svůj loňský rekord, který má teď hodnotu 1:14:33. Čas druhého Ondry Jadlovského z Dolního Žandova by při prvních dvou ročnících stačil pohodlně na vítezství. Skvěle na trati 20 km běžel vítěz veteránské kategorie a celkově třetí Ervin Beshir ve veteránském rekordu 1:21:58. Nejrychlejší ženy v celkovém pořadí byly z kategorie veteránek! Však šlo také o samá zvučná jména: Petra Šmákalová, Kristýna Eisnerová, Blanka Šindelářová.

Tomáš Eisner

Nejkratší trať se stala kořistí pro Neala Dhanda a Kočandrlovou

Nejrychleji za poslední roky běžel na trati 8,5 km Neal Dhand z Philadelphie, který časem 34:34 za sebou nechal i místního rychlého běžce Vojtu Šulce z AC Heating. Ženy ovládla opět v traťovém rekordu bežkyně na lyžích Adélka Kočandrlová 38:33 ze Sport Club Plzeň.

Nechyběla ani dvoučlenná multigenerační štafeta

Stále větší ohlas získává dvoučlenná multigenerační štafeta „Bežíme pro Totem“ složená z dětí do 6 let na trati 350m a o minimálně jednu generaci staršího rodinného příslušníka běžícího na téže trati.

Pořadatelům se společně se závodníky podařilo vytvořit tradičně přátelskou a pohodovou atmosféru, kterou lze doufat, že si všichni odnesou do dalších tréninků, závodů, sportovních i jiných výkonů v běžném životě.

Hannah Pilsen Trail pokračuje na 14. listopadu na Krkavci (centrum v autokempu Bolevák). V Letkově se příští rok závod uskuteční opět poslední sobotu v květnu, tedy 29.5.2021. Přijďte si zaběhat nebo klidně jen povzbudit své děti na kratších tratích.

Celkové výsledky zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: