Hannah Pilsen Trail na startu nové sezóny. Závod v Brdech už 23. dubna

Hannah Pilsen Trail na startu nové sezóny. Závod v Brdech už 23. dubna

Hannah Pilsen Trail je seriál tří běhů v přírodě přes vrcholy plzeňských a brdských lesů. První závod v Brdech je v plánu už v sobotu 23. dubna 2022.

Hannah Pilsen Trail Brdy patří do seriálu 3 běhů v přírodě přes vrcholy plzeňských a brdských lesů. Kromě závodu v Brdech předposlední dubnovou sobotu má seriál dějství 28. května (Letkov) a 12. listopadu (Krkavec).

Do Prahy? Ne do Brd!

Trať v Brdech je unikátní v tom, že oproti jiným běžeckým akcím v této oblasti maximálně využívá lesní pěšiny a terén, s minimem asfaltu a šotolinových cest. Hlavní trať vede běžce po zajímavých a neobvyklých stezkách přes dva nejvyšší vrcholy Brd: Tok (865 m), Praha (863 m). Tok je i nejvyšší hora Středočeského kraje, Prahu nelze zase bez povšimnutí minout: na vrcholu stojí vysoká věž, na které je umístěn meteorologický radar, televizní vysílač i převaděč. Dále trasy vedou před vrcholky Třemošná, Klobouček, Brdce, Bohutínský vrch, Bílá skála nebo Zavírka. Trasu si můžete zvolit z plejády zajímavých vzdáleností od maratonské distance 42 km po kratší délky jako je 19 km, 11 km, 2 km, 750 m, 350 m nebo si vyzkoušet multigenerační štafetu. Co to je? Běží se jako štafeta spojená s dětským závodem na 350 m. Po doběhu dětí bezprostředně absolvuje druhé kolo na 350 m někdo z jejich rodičů nebo prarodičů.

Do Brd podruhé

I když seriál Pilsen Trail má letos již 7. ročník, na této trati v Brdech se 23.4.2022 běží teprve podruhé. Hannah Pilsen Trail Brdy našel skvělé zázemí u hospůdky Žernová Láz, kde je start i cíl závodu. První kategorie maratonců se vydá do lesů v 9:30. Vyhlášení vítězů proběhne kolem 14:30. Na Pilsen Trailu se můžete těšit na přátelskou atmosféru díky teamu pořadatelů, dobrovolníků i stálých účastníků. Závodu se obvykle účastní 300 – 400 běžců v součtu ve všech kategoriích. Po závodě se kromě cen pro nejlepší závodníky losují hodnotné sportovní dárky od hlavního sponzora Hannah. Taktéž je hodnocen celkový seriál bodováním všech umístění napříč tratěmi na všech závodech. Vyhlášení nejlepších závodníků po posledním závodě je také s bohatou tombolou. Vyplatí se účast na všech 3 akcích.

Více o Pilsen Trail naleznete na webu http://pilsentrail.cz/ a https://www.facebook.com/pilsentrail.

Podívejte se na atmosféru závodu Hannah Pilsen Trail Krkavec z loňského listopadu

Zkušenosti čtenářů

Barbora Kolárová

Závod v Letkově se běží 28., nikoliv 27. května.

Jan Sokol
Barbora Kolárová:

Tady to asi nikdo nečte… 🙁

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: