Hruboskalský půlmaraton letos opět nabídne pěknou trať s nádhernými skalními scenériemi a novinkou bude i kratší trasa!

Hruboskalský půlmaraton letos opět nabídne pěknou trať s nádhernými skalními scenériemi a novinkou bude i kratší trasa!

V sobotu 27. dubna se uskuteční již druhý ročník La Sportiva Hruboskalského půlmaratonu od pořadatelů známých pražských trailových závodů Prague Park Race.

Letošní novinkou bude mimojiné kratší, dvanáctikilometrová trasa

Letos ale připravili pořadatelé novinku v podobě kratší, dvanáctikilometrové trasy pro ty, kteří si na skalní půlmaraton netroufnou nebo se jim líbí kratší a intenzivnější závody. Další novinkou je možnost zakoupení sportovního trička s logem závodu. Kapacita byla od loňska mírně navýšena, ale vzhledem k tomu, že byl závod loni několik dní před startem vyprodaný, doporučují pořadatelé neváhat s přihláškou.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Zázemí, start i cíl najdou závodníci v rozlehlém autokempu Sedmihorky, pár kilometrů jižně od Turnova. V kempu je zajištěno parkování, občerstvení a sprchy nebo přírodní koupání. Obě trasy po startu stoupají k zámku Hrubá Skála, půlmaraton potom udělá dlouhý oblouk kolem kouzelného rybníku Věžák. Údolím Čertoryje a přes Radeč závodníci doběhnou k hradu Valdštejn, kde se obě trasy opět spojí. Společně pak pokračují přes skalní vyhlídku Hlavatici, vrátí se k Valdštejnu a zamíří zpět do Sedmihorek.

Půlmaraton, který vede nejhezčími místy Hruboskalska v Českém ráji. Na programu je i kratší trať 12 km dlouhá. Více informací o Hruboskalském půlmaratonu najdete v termínovce.

Trasa vede krásnou přírodou s dechberoucími skalními scenériemi

Povrch tvoří většinou široké zpevněné cesty, občas se najde technický trailový úsek nebo nutný přeběh po asfaltu. Limit pro zdolání trati je tři hodiny, ale pořadatelé slibují počkat na každého, protože v cíli čekají na všechny pamětní finisherské medaile a po vyhlášení i bohatá tombola.

Loňský vítěz Tomáš Maceček zdolal půlmaraton i přes nezvyklé teplo ve velmi rychlém čase 1 hodina a 23 minut, v ženách pak nastavila traťový rekord Pavla Schorná v čase 1 hodina a 32 minut. Do cíle se dostalo necelých 500 běžců z řad terénních i silničních specialistů, orientačních běžců, ale i cyklistů, horolezců nebo dalších, kdo si přijeli vychutnat krásy Českého ráje.

Komu by byl skalní půlmaraton málo, toho pořadatelé zvou na svou letošní novinku – Černá hora SkyRace – třicet dva kilometrů dlouhá výzva krásnou a divokou Krkonošskou přírodou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: