Hurá na Mělník a 5. ročník vinařského běhu

Hurá na Mělník a 5. ročník vinařského běhu

Na Mělník se nejezdí jen za skvělým vínem, ale již pátým rokem i za výtečným běžeckým závodem. Letos se tam sejdeme v sobotu 22. září 2018, kde v 11 hodin závod slavnostně odstartuje. Mělnický vinařský běh si již za tu dobu vydobyl pevné místo v běžeckém kalendáři.

Certifikovaná trať, výtečný profil a skvělé zázemí

Veškeré dění se odehraje před areálem vinařství Bettina Lobkowicz, kde je jednak zázemí závodu a samozřejmě start i cíl. Trať, kterou pořadatelé připravili, je stejná jako v roce 2016 a je profesionálně změřena, tudíž certifikována. Po celý závod se pravidelně střídá povrch cyklostezky (asfalt) a polní cesty, ale žádnou speciální obuv nepotřebujete.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Pořadatelé závodu, běžecký spolek Run the World z.s., pro vás i letos přinesli plno novinek, aby si přišli na své všichni, kteří v sobotu 22. září na Mělník přijedou, a nespokojí se jen s tím, že si skvěle zazávodí. Zvláště pro děti je připravena dětská zóna se skákacím hradem a plno jiné zábavy.

Závod dlouhý 10 km, který vede po asfaltu i lesních cestách v okolí bývalého loveckého zámečku v Hoříně u Mělníka. Více informací o Mělnickém vinařském běhu najdete v termínovce.

Dětské závody se staly již tradicí

A jak už to dnes bývá zvykem, tak na kvalitních běžeckých závodech bývají i dětské závody. A jelikož Mělnický vinařský běh je sakra kvalitní závod, tak i zde si mohou děti zazávodit. Běžci a běžkyně, nebojte se vzít s sebou i své ratolesti. Nejenže si užijí dětských atrakcí, ale mohou poměřit své síly se svými souputníky v běžeckém klání. Tratě, které pořadatelé připravili jsou v délce od 300 metrů až po 900 metrů. Děti se nemusí registrovat předem, ale stačí až po příjezdu do areálu. Odměnou za určitě výtečné výkony budou nejen skvělé ceny v cíli od partnerů závodu, ale i plno sladkostí.

Účast na závodě každým rokem stoupá

Mělnický vinařský běh si za svoji leč krátkou historii zaslouží velkou pozornost. Nejenže pravidelně roste účast na tomto závodě, ale stále více kvalitních závodníků má zájem se postavit na start. Nejinak tomu bude jistě i letos a ve startovní listině určitě najdeme zajímavá běžecká esa.

V roce 2016 byly v obou hlavních kategoriích ustanoveny nové traťové rekordy. Mezi muži je jeho držitelem Vlastimil Flégl (33:55 minut) a mezi ženami nestárnoucí a stále se lepšící Radka Churáňová (38:21 minut), která má s vínem velkou podobnost. Zraje jako víno. Všichni doufají, že letos by se rekordní zápisy mohly opět změnit a posunout o stupínek výše. Proto si myslíme, že je dobré být při tom. Přihlášky běží zde.

Své běžecké výsledky, i svých soupeřů či kolegů, budete moci sledovat prakticky live, díky čipovému měření společnosti, která tuto činnost zajišťuje. Na trati i v zázemí se budou pohybovat profesionální fotografové, tudíž i na tento důležitý aspekt je myšleno. Nezbývá než po příchodu naladit úsměv a ten se snažit udržet po celý závod. Nikdy nevíte, kde bude fotograf číhat, tak ať jste vždy ve střehu.

V cíli na všechny čeká bohatý pozávodní program

Ani proběhnutím cílovou branou program závodu nekončí. Pro všechny přítomné, tedy nejen běžce a běžkyně, kteří závod absolvují, je připraven velmi bohatý pozávodní catering. Ten bude vytvořen z ryze regionálních potravin a podílí se něm významní partneři Mělnického běhu. Určitě se mezi závodníky najdou vyznavači kvalitních vín. Ani na ně pořadatelé nezapomněli a jelikož v názvu stojí „vinařský“, tak nebude chybět ani tradiční ochutnávka těch nejkvalitnější mělnických vín, plných rozmanitých chutí.

Na samotný závod můžete s námi natrénovat

Velmi zajímavý nápad vzešel od pořadatelského týmu Run the Wold. Každé pondělí a středu můžete přijít k mělnickému Strakově mostu v 19 hodin a zkusit si společný běh, respektive trénink. Pro ty, co neradi trénují osamoceně, je to možnost si trénink zpestřit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: