Inov-8 Gladiator Race Holice: Velmi náročný závod plný bahna nejlépe zvládli Vějdělková a Hrdina + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZE SOBOTY ZDARMA KE STAŽENÍ

Ve dnech 17. – 19. června se téměř na 2000 závodníků sešlo na motokrosové trati v Holicích, aby poměřili své síly v náročném závodě plném bahna obohaceném o překážky, konal se totiž Gladiator Race Holice.

Účastníci se museli poprat s náročným přírodním terénem plným bahna

Gladiator Race v Holicích, rozdělený do tří dnů, byl zahájen již v pátek 17. června nočním závodem, který měřil 3 km a zahrnoval více než 10 překážek. V následujících dvou dnech se již konal hlavní závod, kterého se zúčastnilo početné startovní pole jednotlivců, smíšených párů a dětských závodníků.

Závod se odehrál na nejnáročnější trase v ČR kombinující motokrosovou trať s náročným přírodním terénem plným bahna a originálním složením překážek. Trať stavěli zkušení reprezentanti ČR z Mistrovství světa a Evropy v adventure race. Hlavní závod byl dlouhý 8 km a zahrnoval více jak 25 překážek, kterého se kromě jednotlivců mohli zúčastnit i smíšené páry.

Vše vypuklo v pátek nočním závodem Night GR Holice

V nočním závodě Night GR Holice z mužů podal nejlepší výkon Miloš Kratochvíl, který celou trať zdolal v čase 20:15. Jako druhý cílovou čáru proťal s výkonem 23:34 Vladislav Joska a třetí místo pak obsadil Matěj Šindler v čase 25:19. V ženách kralovala Veronika Vytinová, která si doběhla pro čas 29:20. Se ztrátou 2 minut a 25 vteřin druhé místo získala Kateřina Mílová, třetí pak doběhla s výkonem 36:45 Dominika Sochůrková. V závodě smíšených dvojic si pro prvenství doběhla dvojice Rajmanová + Rajman.

V sobotu a neděli byl na programu hlavní závod

V sobotu 18. června byl zahájen hlavní závod, který nejrychleji zdolal Jiří Vacík s výkonem 43:34. Jako druhý doběhl Miloš Kratochvíl v čase 44:22. Se ztrátou 2 minut a 13-ti vteřin na vítěze třetí příčku vybojoval Petr Bořil.

V ženách nenašla svoji přemožitelku Monika Kozmová, která si s výkonem 01:02:00 doběhla pro zlato. Druhé místo obsadila Martina Rašková s výkonem 01:08:37, třetí pak doběhla Veronika Vytinová v čase 01:09:09. V závodě smíšených párů se nejlépe dařilo dvojici Petráčková + Hrazdil.

V nedělním závodě zvítězil Pavel Hrdina, který závod v celkovém pořadí s přehledem vyhrál a doběhl si pro čas 40:25. Druhé místo obsadil Jiří Vacík, třetí pak Jakub Podzimek.

V ženách byla nejrychlejší s výkonem 53:13 Lenka Vejdělková. Pro druhé místo si doběhla Veronika Vytinová a jako třetí se umístila Veronika Vzoreková. V závodě smíšených páru se nejvíce dařilo dvojici Ševčíková + Karas.

Vyžití našly také děti

Kromě závodu dospělých byl připraven i závod pro děti, které si mohly otestovat svoji výkonnost na tratích dlouhých 700 m – 1000 m se sedmi upravenými překážkami. Mimo samotného závodění byl pro všechny zúčastněné i přihlížející připraven bohatý doprovodný program, který zahrnoval ochutnávku hotových jídel Adventure menu, testování OFFROAD koloběžky a koloběžek KOSTKA, kineziotaping, masaže a další.

FOTOGALERIE S FOTKAMI ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Zde najdete fotogalerie s fotkami závodníků ze soboty od fotografky Viery Trumhové.

1. Fotogalerie – (cca  9:40  – 10:30)

2. Fotogalerie – (cca 10:30  – 11:00)

3. Fotogalerie – (cca 10:00 – 14:50)

4. Fotogalerie – (cca 12:00 – 14:45)

5. Fotogalerie – (cca  14:50 – 15:45)

6. Fotogalerie – (cca  13:30 – 18:30)