V čem chodí a běhá Triple Crown Hiker a trailový běžec Petr Kosek

V čem chodí a běhá Triple Crown Hiker a trailový běžec Petr Kosek

Petr Kosek dříve aktivní horolezec, který před více než desítkou let propadl kouzlu dálkových treků a jako první Čech dokázal projít tři nejdelší světové treky, tzv. Triple Crown (Pacific Crest Trail, Continental Divide Trail a Appalachian trail). Právě díky americkým dlouhým trekům objevil kouzlo ultralehkého vybavení, které společně s fenoménem dálkové chůze dlouhodobě popularizuje. Lezení v posledních letech vyměnil za tatínkování a trailové běhání.

Petr již 12 let s partou nadšenců provozuje web a eshop s ultralehkým vybavením. Na tomto webu společně publikují blogy z jejich dlouhých pěších tras, magazín o ultralehkým vybavení i tipy, jak odlehčovat výbavu. Své zkušenosti s dálkovými trasami Petr také sepsal do knihy „NALEHKO – jak si užít i stovky kilometrů dlouhý trek“. O svých cestách pravidelně přednáší a pořádá workshopy o ultralehkém přístupu k trekům. Mimo to začátkem října se svým týmem pořádají v Liberci víkendový festival NALEHKO, kde můžete načerpat inspiraci k bláznivým dobrodružstvím.
FB: IG: web:

V čem chodím a běhám na trailu

Botám značky Altra jsem z počátku moc nefandil. Kromě široké špice měly i moc širokou patu a hlavně jsem byl často svědkem toho, jak sešlapaný nulový drop netrénované lidi vyřazoval ze hry. Všechno se změnilo, když jsem byl nucený si v půlce Hayduke Trailu koupit boty Altra Timp 4 a tyto boty jsem si okamžitě zamiloval. Jako dlouholetý fanda Inov-8 jsem po pěti stech kilometrech vyhlásil Timp 4 nejlepší botou za posledních pět let!
Tato bota má skvělou prodyšnost a perfektní tlumení, které se nesešlapává, širokou špičku a přitom užší, pružný opatek, kde pata drží jak přilepená. Silnější tlumení má vpředu trochu „kolíbku“ a tak se bota naprosto bez námahy odvaluje dopředu. Úžasná je i životnost – i po 1500 kilometrech tlumení stále funguje a boty mají jen jednu malou dírku. Jedinou výtku mám k nevýraznému vzorku podrážky. Moc dlouho nevydržel, ale i bez něj je bota skvělá!
V Timpech samozřejmě i běhám! Je to první bota, se kterou mě z běhu nic nebolí. Skvělé tlumení, ale není to měkká žvejkačka. Podrážka vypadá vysoká, ale bota je neuvěřitelně stabilní a „požírá“ ostré nerovnosti jako nic. Používám je na velké trailové objemy a závody s délkou 20 km a více. Ta bota je naprosto jistá od kamení po asfalt. Jediné, co jí nesvědčí, je hluboké bláto, na to má moc jemný vzorek.

Petr Kosek
(Upřímné a autentické hodnocení. ALTRA Petra finančně ani materiálně nesponzoruje.)

ALTRA TIMP

Altra Timp 4

Trailový mazlíček, který patří mezi nejuniverzálnější modely značky Altra. Vhodný pro zdravý běh, ale i chůzi na dlouhé vzdálenosti.
Nynější čtvrtá verze (Timp 4) má zcela nový kabát a zároveň zachovává typické vlastnosti bot Altra – špička ve tvaru lidské nohy a nulový drop. Timp 4 má méně utažený nárt a kompletně nový velmi prodyšný materiál svršku. Vylepšená mezipodešev EGO™ MAX poskytující vysoké odpružení a stabilitu byla navržena tak, aby udržela výkonnost v jakémkoliv terénu a na jakémkoliv povrchu.

Drop: samozřejmě nula
Výška podešve: 29 mm
Hmotnost: 308 g

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: