Jarní běh Kamenkou v Brně ovládli Kubínek a Horáčková

Jarní běh Kamenkou v Brně ovládli Kubínek a Horáčková

Krásné slunečné počasí přivítalo o posledním dubnovém víkendu téměř 150 běžců při Jarním běhu Kamenkou. S náročnou terénní tratí si nejlépe poradili domácí František Kubínek a Markéta Horáčková.

Jarní běh Kamenkou je závod s krásnou tratí a tradičně skvělou atmosférou, který pořádají nadšenci z restaurace Duck Bar pravidelně každé jaro a podzim. Právě nezaměnitelná atmosféra s hezkým posezením po závodě je to, co běžce na tento závod láká nejvíce.

Pro většinu závodníků jsou závody v Kamence zejména příležitostí sejít se a strávit příjemné odpoledne v přírodě. Tomu odpovídá i sympatické startovné 60 Kč, za které závodníci dostanou pivo a klobásu.

Ideální slunečné podmínky vedly k rekordům

Jak název závodu napovídá, necelých 6 km dlouhá kopcovitá trať vede skrz tzv. Kamennou kolonii nedaleko Mendlova náměstí. „Kamenka“ představuje zejména pro brněnské trailové běžce oblíbené útočiště, nabízí totiž náročná stoupání i technické seběhy. To vše nedaleko samotného srdce Brna!

Slunečné počasí a ideální běžecké podmínky mírně zamotaly hlavu pořadatelům. Závod, kterého se účastní povětšinou maximálně 80 běžců, tentokrát přilákal téměř 150 závodníků. Rekordy ovšem padaly také na trati.

Pro vítězství si v rychlém čase doběhl triatlet Kubínek

Širší startovní pole znamenalo také kvalitnější konkurenci. Na start se postavilo několik bývalých vítězů a to mělo za následek velmi rychlé časy.

Na běžce čekalo hned od úvodních metrů náročné stoupání na Červený kopec, ve kterém se od zbytku startovního pole oddělila trojice František Kubínek, Vít Kněžínek a Vojtěch Bořil. O stupních vítězů tak bylo rozhodnuto prakticky od začátku závodu. Zajímavější byl ale souboj o první místo. Zatímco Bořil si osamocen doběhl pro třetí místo, dvojice Kněžínek – Kubínek sváděla v terénních pasážích Kamenky o vítězství tvrdý souboj. Celou první polovinu závodu udával strojové tempo první jmenovaný, ke konci závodu měl ale více sil známý brněnský triatlonista Kubínek. Ten si doběhl v traťovém rekordu 20 minut a 15 sekund pro vítězství.

Na ženy čekala stejná kopcovitá trať, se kterou se nejlépe poprala Markéta Horáčková v čase 26:39, která o půl minuty dokázala porazit Pavlu Jelečkovou. Pro třetí místo si již s větším odstupem doběhla Lucie Lamprechtová.

Výsledky (cca 5,7 km):

  • Muži: 1. František Kubínek (20:15), 2. Vít Kněžínek (20:37), 3. Vojtěch Bořil (21:42)
  • Ženy: 1. Markéta Horáčková (26:39), 2. Pavla Jelečková (27:15), 3. Lucie Lamprechtová (29:29)

Celkové výsledky

Fotogalerie (http://simumar.rajce.idnes.cz/)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: