Je to tady: První mistrovství ČR v nordic runningu!

Je to tady: První mistrovství ČR v nordic runningu!

Běh s holemi dostává další dimenzi. Je nejenom již důkladně prověřenou tréninkovou metodou a zdravotně-preventivní aktivitou, ale stane se z něj i nefalšovaný sport. První oficiální mistrovství České republiky v běhu s holemi se uskuteční 20. září v Hradci Králové v rámci celodenního programu NORDIC TOUR.

Přátelé, běžci s holemi i bez nich, sympatizanti nordic walkingu i běžkaři, TOHLE byste si opravdu neměli nechat ujít! Máte jedinečnou příležitost být u mezinárodní premiéry závodu v nordic runningu, ať už jako jeho aktivní účastníci, nebo jako diváci a fanoušci. Open Mistrovství ČR je totiž opravdu prvním závodem svého druhu na světě. Vždyť Češi tuto sportovní disciplínu vymysleli, takže kdo jiný by měl pořádat její premiérový závod?

Mistrovství v nordic runningu je součástí akce s názvem NordicTour (www.nordictour.cz)

Jejími pořadateli je tým  z NWLive Hradec Králové (www.nwlive.cz), který do programu zařadil i další sportovní aktivity s holemi – nordic walking a nordic blading, tj. jízdu na inline bruslích. Kromě aktivit s holemi si návštěvníci akce budou moci vyzkoušet orientační běh, projít se krásnou trasou městských lesů v rámci programu Hradecký špacír nebo si ji projet na vypůjčené koloběžce.

Pro nejmenší z návštěvníků připravily Městské lesy naučnou stezku, dále se budou moci děti na stanovištích s žonglováním, bublifuky nebo malováním na obličej. Pro ty, kteří chtějí jen přihlížet je nachystána dechová hudba nebo tanečnice ze skupiny Cheeky cheerky. Mlsným jazýčkům určitě přijde vhod občerstvení z bufetu U vlka, chystá se grilovaná kýta a řádně vychlazené pivečko.

Spolu s organizátory se už teď těším na naše společné setkání na této jedinečné akci, tak si prosím informace o ní nenechte pro sebe a šiřte je mezi své známé a přátele všemi možnými způsoby.

Registraci na závod a ostatní doprovodné aktivity naleznete na http://www.nordictour.cz/program/registrace/

autor: Jaruška Morávková

Propozice závodu zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: