Již tuto neděli můžete změřit své síly na Kateřinickém trailu!

Již tuto neděli můžete změřit své síly na Kateřinickém trailu!

V neděli 14. října se v Kateřinicích u Příbora na Novojičínsku uskuteční 7. ročník Kateřinického trailu. I letos je pro závodníky připravena trať malebnou kateřinickou přírodou.

Kateřinický trail je rozdělený celkem do 15-ti kategorií podle věku a délky běžecké trati

Pro děti jsou k dispozici tratě na 600 nebo 1200 metrů, pro dospělé – jak pro ženy, tak pro muže – tratě na 5750 m nebo 11 500 metrů. Pro rozdělení do věkových kategorií je rozhodující věk účastníka v den závodu. „Kvůli velkému zájmu a pozitivnímu ohlasu na loňský ročník našeho závodu jsme letos nově zavedli kategorii 50+ pro muže i pro ženy a sami jsme zvědaví, kolik závodníků v této kategorii bude nakonec závodit,“ říká za organizátory Kateřinického trailu ředitel závodu Zdeněk Borkovec s tím, že úspěchem a vítězstvím je už samotný fakt, že se závodníci nejen do závodu přihlásí, ale opravdu se i závodu zúčastní.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Cílem Kateřinického trailu je především radost z běhání a pohybu jako takového

Neocenitelným bonusem závodu je malebné prostředí novojičínských Kateřinic. „Tratě vedou po zpevněných i polních cestách a lesem. Běžci se tak během závodu musejí vyrovnávat nejen s kluzkým terénem, nerovností lesních stezek, spadlými stromy, vykotlanými kořeny, pařezy či spadaným listím, ale hlavně do jisté míry překonat sami sebe. Vhodným předpokladem k účasti v našem trailu je proto radost z běhání a z pohybu jako takového a samozřejmě alespoň trochu soutěživý duch,“ uvádí ředitel závodu Zdeněk Borkovec s tím, že nejlepší účastníci budou oceněni diplomy a zajímavými věcnými cenami. Pro nejmenší závodníky je připravena sladká odměna a řetízkový kolotoč, ti nejšikovnější získají na památku také diplomy a medaile za jejich sportovní výkony.

Jedná se o závod dlouhý 11,5 km nebo 5,75 km, který se koná v malebném prostředí Kateřinic u Příbora. Více informací o Kateřinickém trailu najdete v termínovce.

Každý rok se organizátoři trailu snaží připravit pro závodníky co největší komfort a zázemí

„Ať se jedná o elektronickou časomíru, časy závodníků přímo do jejich mobilu formou SMS zprávy, elektronickou registraci, možnost platit kartou, startovní čísla se jmény účastníků a integrovaným čipem bez nutnosti vracet se a spoustu dalších výhod,“ vyjmenovává Zdeněk Borkovec a pokračuje:

„Pro všechny závodníky je před, během i po závodu připraveno a zajištěno občerstvení a pitný režim zdarma, pro všechny běžce hlavního závodu bude stejně jako loni připraven po doběhnutí ovocný raut pro okamžité doplnění energie. Na místě budou k zakoupení domácí koláče, zákusky a jiné sladké dobroty, ale i kebab, párek v rohlíku či pravá domácí zelňačka. Nebude chybět ani výborná káva, svařené víno a v případě potřeby i něco silnějšího na zahřátí.“

Všichni jste k účasti srdečně zváni!

„V případě nepřízně počasí se nejen závodníci, ale i diváci mohou schovat v některém z připravených velkoplošných stanů. Přijďte si změřit své síly s kolegou z práce, dlouholetým kamarádem, životní partnerkou či partnerem nebo svým sousedem…Všichni jste k účasti srdečně zváni! A nezapomeňte, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Těšíme se na vás!“ láká na závod Zdeněk Borkovec. Aktuální startovné je 250 Kč, v případě registrace až v den konání závodu 350 Kč. Pro místní občany je po celou dobu za 100 Kč, pro děti je startovné za symbolickou padesátikorunu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: