HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Již tuto neděli můžete změřit své síly na Kateřinickém trailu!

Již tuto neděli můžete změřit své síly na Kateřinickém trailu!

V neděli 14. října se v Kateřinicích u Příbora na Novojičínsku uskuteční 7. ročník Kateřinického trailu. I letos je pro závodníky připravena trať malebnou kateřinickou přírodou.

Kateřinický trail je rozdělený celkem do 15-ti kategorií podle věku a délky běžecké trati

Pro děti jsou k dispozici tratě na 600 nebo 1200 metrů, pro dospělé – jak pro ženy, tak pro muže – tratě na 5750 m nebo 11 500 metrů. Pro rozdělení do věkových kategorií je rozhodující věk účastníka v den závodu. „Kvůli velkému zájmu a pozitivnímu ohlasu na loňský ročník našeho závodu jsme letos nově zavedli kategorii 50+ pro muže i pro ženy a sami jsme zvědaví, kolik závodníků v této kategorii bude nakonec závodit,“ říká za organizátory Kateřinického trailu ředitel závodu Zdeněk Borkovec s tím, že úspěchem a vítězstvím je už samotný fakt, že se závodníci nejen do závodu přihlásí, ale opravdu se i závodu zúčastní.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Cílem Kateřinického trailu je především radost z běhání a pohybu jako takového

Neocenitelným bonusem závodu je malebné prostředí novojičínských Kateřinic. „Tratě vedou po zpevněných i polních cestách a lesem. Běžci se tak během závodu musejí vyrovnávat nejen s kluzkým terénem, nerovností lesních stezek, spadlými stromy, vykotlanými kořeny, pařezy či spadaným listím, ale hlavně do jisté míry překonat sami sebe. Vhodným předpokladem k účasti v našem trailu je proto radost z běhání a z pohybu jako takového a samozřejmě alespoň trochu soutěživý duch,“ uvádí ředitel závodu Zdeněk Borkovec s tím, že nejlepší účastníci budou oceněni diplomy a zajímavými věcnými cenami. Pro nejmenší závodníky je připravena sladká odměna a řetízkový kolotoč, ti nejšikovnější získají na památku také diplomy a medaile za jejich sportovní výkony.

Jedná se o závod dlouhý 11,5 km nebo 5,75 km, který se koná v malebném prostředí Kateřinic u Příbora. Více informací o Kateřinickém trailu najdete v termínovce.

Každý rok se organizátoři trailu snaží připravit pro závodníky co největší komfort a zázemí

„Ať se jedná o elektronickou časomíru, časy závodníků přímo do jejich mobilu formou SMS zprávy, elektronickou registraci, možnost platit kartou, startovní čísla se jmény účastníků a integrovaným čipem bez nutnosti vracet se a spoustu dalších výhod,“ vyjmenovává Zdeněk Borkovec a pokračuje:

„Pro všechny závodníky je před, během i po závodu připraveno a zajištěno občerstvení a pitný režim zdarma, pro všechny běžce hlavního závodu bude stejně jako loni připraven po doběhnutí ovocný raut pro okamžité doplnění energie. Na místě budou k zakoupení domácí koláče, zákusky a jiné sladké dobroty, ale i kebab, párek v rohlíku či pravá domácí zelňačka. Nebude chybět ani výborná káva, svařené víno a v případě potřeby i něco silnějšího na zahřátí.“

Všichni jste k účasti srdečně zváni!

„V případě nepřízně počasí se nejen závodníci, ale i diváci mohou schovat v některém z připravených velkoplošných stanů. Přijďte si změřit své síly s kolegou z práce, dlouholetým kamarádem, životní partnerkou či partnerem nebo svým sousedem…Všichni jste k účasti srdečně zváni! A nezapomeňte, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Těšíme se na vás!“ láká na závod Zdeněk Borkovec. Aktuální startovné je 250 Kč, v případě registrace až v den konání závodu 350 Kč. Pro místní občany je po celou dobu za 100 Kč, pro děti je startovné za symbolickou padesátikorunu.

Přidejte se k diskuzi

Odpovídáte na komentář: