Jsou nějaké rozdíly mezi pánskými a dámskými chytrými hodinkami?

Jsou nějaké rozdíly mezi pánskými a dámskými chytrými hodinkami?

Asi není potřeba zmiňovat, že chytré hodinky patří k jedněm z oblíbených nositelností poslední let. Také právě proto je dnes na trhu obrovský výběr nejrůznějších modelů, které si můžete pořídit. Hodinky jako takové jsou odjakživa také stylovým doplňkem, což v současnosti převzaly rovněž chytré hodinky. Také proto zde máme pánské a dámské verze, ale třeba také hodinky dětské.

Chytré hodinky jako stylový doplněk

Většina z nás si vybírá chytré hodinky zejména z toho důvodu, že chceme získat určitou motivaci pro sportovní aktivitu. Díky chytrým hodinkám se totiž můžeme například porovnávat s přáteli. Můžeme si stanovit a postupně dosahovat jednotlivých fitness cílů. Chytré hodinky tak zkrátka slouží jako přirozený motivátor k fyzické aktivitě. Kromě toho plní ale nepochybně také roli módního doplňku. Dnešní chytré hodinky můžete sladit klidně i k formálnějšímu oblečení, do značné míry záleží na tom, jaké je jejich provedení. Velmi důležité jsou v tomto ohledu:

  • Materiály a barvy
  • Vyměnitelné řemínky

Pro formální prostředí se nepochybně hodí prémiové materiály, což typicky splňují chytré hodinky, které jsou kovové nebo třeba keramické. Také zde uspěte s decentnějšími barvami. Pokud naopak hledáte chytré hodinky do fitka, můžete klidně vsadit na odolné plastové provedení nebo výraznější barvy, které dokonale padnou k vašemu sportovním looku.

Mnoho hodinek také nabízí vyměnitelné řemínky, kdy právě ony potom dokáží zásadně proměnit dojem, který vaše chytré hodinky na zápěstí ve společnosti vzbuzují. Své chytré hodinky tak můžete rázem přeměnit z formálnějšího provedení na to více sportovní a naopak.

Dámská a pánská verze

Dámy a pánové samozřejmě mají typicky odlišný styl. Nejčastěji výrobci odlišují dámskou a pánskou variantu hodinek právě na základě již zmiňovaných řemínků. Nemusí to totiž být pouze řemínky, které se hodí spíše do formálního prostřední, nebo naopak do posilovny, ale mohou to být také řemínky, které jsou určeny spíše ženám, případně spíše mužům.

Nejčastěji je toto rozlišení prostřednictvím barev. Pro dámy tady samozřejmě jsou nejrůznější růžové a fialové odstíny. Můžete zvolit také stylové a elegantní provedení řemínku v bílé barvě. Dnes ale žádná barva není zapovězena pouze ženám nebo mužům, protože na tyto stereotypy se už příliš nehraje. Je tedy nakonec skutečně pouze na vás, jaká barva vás osloví. Určitě řada žen dá přednost třeba elegantnímu černému pásku, ale může se stejně tak najít mnoho pánů, kteří upřednostní světlejší nebo pastelové barvy.

Velikost řemínku na dámskou nebo pánskou ruku

V souvislosti s řemínky je určitě důležité vzpomenout také jejich velikost. Dámská ruka je totiž obecně subtilnější, a tak řemínek je ideální menší. Tady je potřeba sledovat zejména dírky na řemínku, aby dokázaly pojmout vaši ruku. Příliš velký řemínek způsobí, že vám nebudou hodinky na ruce sedět dobře. Existují také pásky, které jsou navlékací na ruku, tzn. nemají systém zapínání. Také zde je potom potřeba si vybrat velikost, která dobře na vaši ruku sedne.

Velikost ciferníku

Rozdíly mezi dámskými a panskými hodinkami mohou být často také ve velikosti ciferníku. Někteří výrobci nabízejí různé velikosti ciferníku v závislosti na tom, zda jsou hodinky určeny spíše na dámskou nebo pánskou ruku. Dámské chytré hodinky samozřejmě mívají ciferník o něco menší, u těch pánských potom jsou k dispozici větší varianty. Typicky platí, že:

  • Dámský ciferník 35 – 40 mm
  • Pánský ciferník 38 – 46 mm

Vždy ale samozřejmě záleží zejména na rozměrech a velikosti vaší ruky. Neexistuje zde striktní rozdělení a každému může vyhovovat jiná velikost hodinek. U chytrých hodinek se ovšem s velikostí ciferníku pojí jedna důležitá věc, a to je velikost displeje, takže tady je potřeba hledět i na praktickou stránku věci.

Přizpůsobení různým sportovním aktivitám

Ať už si vyberete chytré hodinky dámské nebo pánské, případně hledáte chytré hodinky pro děti, ve všech případech lze nalézt modely, které jsou speciálně uzpůsobeny konkrétním sportovním aktivitám. Podle toho potom nabízejí dostupné senzory, a to jim umožňuje měřit konkrétní parametry vašich sportovních aktivit.

Pokud například hledáte chytré hodinky, které jsou určeny plavcům, nepochybně hledáte takové, které nabízejí vodotěsnost. To je naprosto základní předpoklad takových chytrých hodinek. Pokud rádi vyrážíte na túry do přírody, kde jste dlouho bez elektrické energie, určitě vás bude zajímat také vydrž. Vždy si při výběru zkrátka musíte uvědomit, které parametry jsou pro vás vlastně důležité.

Chytré hodinky a elektrokolo?

Cyklistika nepochybně patří k jedněm z nejpopulárnějších sportů v našich končinách. Mezi ten nejnovější trend potom patří rovněž elektrokolo. Oblibu si však nezískalo jenom u mužů, velké popularitě se těší i dámské elektrokolo. Je ale jedno, zda jezdíte na kole klasickém, nebo na elektrokole. Také zde můžete najít široké využití pro chytré hodinky. Ty totiž mohou sledovat celou řadu parametrů při vaší jízdě. Může to být například:

  • Tep
  • Rychlost jízdy
  • Trasa

Určitě se hodí na kolo využívat hodinky, které mají vestavěný modul GPS. Právě ten vám umožní zaznamenávat vaši trasu. Kromě toho modely hodinek, které jsou určeny speciálně na kolo, nabízejí například cyklomapy. Chytré hodinky na kolo by také měly umožňovat připevnění na řídítka prostřednictvím držáku. Díky tomu můžete mít displej neustále na očích. U chytrých hodinek na kolo je určitě důležitá také voděodolnost.

Také chytré hodinky na kolo můžete vybírat v nejrůznějších designových variantách, které jsou vhodné spíše pro pány, nebo naopak pro dámy. Řada výrobců nabízí chytré hodinky na kolo v dámském i pánském provedení, a tak je můžete dokonale sladit se svým cyklistickým outfitem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: