Kam na maraton v Jižní a Střední Americe?

Kam na maraton v Jižní a Střední Americe?

Současná situace je poněkud nešťastná, ale neměla by trvat věčně. Pojďme se trochu zasnít a cestovat aspoň virtuálně. Maratony v České republice nebo v Evropě už vám nestačí? Co si třeba zaběhnout maraton nebo půlmaraton v Jižní či Střední Americe? Maratony jsou extrémně populární všude ve světě a v Jižní Americe tomu není nijak. Běžce tady potkáte nejen ve městech, ale i v národních parcích jako je Torres del Paine v Patagonii nebo Los Nevados v Kolumbii. Kombinace exotické dovolené a běžeckého závodu by mohla být pravá výzva a zároveň největší zážitek vašeho života. Jaké trasy jsou v Jižní Americe nejpopulárnější?

Patagonský mezinárodní maraton, Chile

Každý rok v září se v blízkosti národního parku Torres del Paine koná Patagonský národní maraton. Vybrat si můžete trasy dlouhé 42 km, 32 km nebo 10 km. Každý rok se maratonu účastní běžci z více než 50 zemí světa. Trasy zde vedou drsnými místy patagonské přírody, které vás nadchnou. Možná po cestě spatříte kondora, jelena Huemul nebo pumu. Závod vám může ztížit zejména počasí, které se v Patagonii mění každým okamžikem.

Půlmaraton v Bogotě, Kolumbie

Půlmaraton v Bogotě je považován za největší atletickou událost v Kolumbii, které se každoročně účastní více než 45000 běžců. Kromě půl maratonu, si můžete zaběhnout rekreační trasu v délce pouze 10 km. Koná se vždy v červenci nebo v srpnu. Trasa začíná na hlavním náměstí Bolívar a končí u parku Simon Bolivar. Většina trasy vede po zpevněné silnici, ale nenechte se zmást. Není to tak jednoduché. Město leží v nadmořské výšce 2600 metrů, což je faktor, který může způsobit problémy s dýcháním.

Závod Ultra Bolivia, Bolívie

Závod, který je rozdělen do sedmi etap. Trasa je dlouhá 230 km, a proto je určen pro zkušené běžce. Kromě toho musí mít každý závodník batoh obsahující jídlo, osobní věci a další povinné vybavení určené organizátory. Cestou budete probíhat mezi dechberoucí krajinou a uvidíte například vrchol Altiplana, ostrovy Pescado a Incahuasi nebo sopku Tunupa. Vydat se na něj můžete každý rok v červenci nebo srpnu.

Maraton Inca Trail, Peru

Už jste někdy slyšeli o Inca trail? Ne, nevadí. Určitě ale víte, kde se nachází světový unikát Machu Picchu. Právě zde probíhá jeden z nejtěžších závodů světa. Machu Picchu je zároveň cílovou čárou tohoto běžeckého závodu! Poběžíte doslova ve stopách Inků. Oficiální Inca Trail Marathon vlastně neexistuje, protože stezka Inků je v národním parku. Trať v délce 42 km vede horským průsmykem ve výšce 4200 metrů.

Maraton Caixa de Cidade v Rio de Janeiro, Brazílie

Pro milovníky městských maratonů se koná také maraton v Brazílii přímo v pulzujícím městě Rio de Janeiro. Trasa vás zavede mezi známé čtvrti jako Leblon, Ipanema a Copacabana. Zaběhnout si můžete maraton, půlmaraton nebo vytáhnout i rodinku na 5 či 10 km běhu.

TIP: Kombinuj maraton s poznávací dovolenou. Vyberte si itinerář z jednoho ze zájezdů do Peru a my se vám ozveme s vhodnou kombinací přímo pro vás.

The Atacama Crossing, Chile

Závod, který se koná v poušti Atacama. Netradiční místo a délka závodu 250 km od účastníků vyžaduje vlastní vybavení včetně spacáků, oblečení, jídla a vody. Závod je považován za jeden z nejtěžších závodů světa, protože teploty zde mohou vyšplhat až k 46 °C. Během sedmi dnů závodníci proběhnou mezi písečnými dunami, solnými pláněmi, studenými kaňony a řekami a zažívají hvězdné noci na úpatí pohoří And.

Costa Rica Ultra Trail La Transtica, Kostarika

Pokud jste milovníkem fauny a flóry vydejte se za během do Kostariky. Čekají vás trasy v délce 117 km (Adventure Race) nebo 200 km (Extreme Race). Proběhnete se po písečných plážích podél pobřeží Pacifiku i v džungli. Hlavním cílem vytvoření tohoto maratonu bylo, a stále je, představit zahraničním účastníkům krásy zdejší přírody, ale také sdílet zkušenosti s místními. Místní se totiž stávají hlavními hostiteli běžců během závodu. Díky tomu budete mít možnost poznat místní život do detailů a přivést si nejen běžecké zážitky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: