Krajský půlmaraton Plzeňského kraje zabaví celou rodinu!

Krajský půlmaraton Plzeňského kraje zabaví celou rodinu!

Už potřetí ožije v sobou 22. dubna 2017 areál Škodaland v Plzni rodinným běžeckým závodem Krajský půlmaraton, který také letos nabídne tři různé trasy. Pro ty, které nejdelší trať půlmaratonu neláká, nabízí dvě tratě kratší, a to Krajskou pětku a Krajskou desítku.

Trasy závodů jsou rozmanité

Závodníci nejdelší trati startují na hlavní silnici před areálem Škodaland směrem na Litice, proběhnou Šlovice, kde se dají vpravo na Dobřany. Z dobřanského náměstí pak běžci pokračují do nedalekých Dobřánek, kde na křižovatce Chotěšovská x Komenského odbočí doprava a běží do Lhoty, pokračují na okraj Valchy, okrajem chatové oblasti skrz Černý Most. Dále značenou cyklostezkou, přebíhajímost přes ústí řeky Radbuzy do nádrže České údolí, poté pokračují ulicí K Lávce až k hlavní silnici – ul. Klatovská, kde odbočují doleva a dobíhají do cíle před areál Škodaland.

Jedná se o závody v půlmaratonu, 10 km a 5 km, které vedou okolím Škodalandu v Plzni. Více informací o Krajském půlmaratonu Plzeňského kraje najdete v termínovce.

Běžci Krajské pětky a desítky startují stejným směrem až do nedalekých Litic, kde sbíhají ulicí K Valše, přebíhají most přes ústí řeky Radbuzy do nádrže České údolí, a pokračují ulicí K Lávce. Zde se jejich kroky rozchází, Krajská pětka dobíhá po ul. Klatovská do cíle, Krajské desítka absolvuje ještě jeden okruh skrz Litice.

Na své si přijdou i nejmenší běžci, pro které jsou připraveny Dětské běhy v několika kategoriích. Pro všechny, kteří nepoběží, je připraven doprovodný program přímo v areálu Škodaland.

Půlmaratonce doprovodí vodiči

Na trati nebudou chybět Plzeňští Tempo Makers v roli vodičů na časy 1:40 až 2:15. Vodiče v davu běžců nelze přehlédnout, budou totiž vybaveni barevnými balonky s označením času, na který běží.

Areál ožije bohatým doprovodným programem

Pro ty, kteří nepoběží, je připraven doprovodný program přímo v areálu Škodaland. Vystoupí kapela Lucie Revival, krev běžcům i návštěvníkům rozproudí Pilsen Cheerleaders a taneční škola Dance Nation. V rámci programu budou moci návštěvníci zkusit diagnostiku nášlapu, golfový trénink, lezeckou stěnu nebo se seznámit s prací a vybavením Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje. Pro děti bude připraveno Lvíčkovo městečko a skákací hrady či svět lokomotiv. Ani letos nebude chybět půjčovna koloběžek a kol.

S půlmaratonem jsou spojena dopravní omezení

V době konání Krajského půlmaratonu bude od 11:00 do 14:00 hodin omezen provoz obcemi Plzeň-Bory, Litice, Šlovice, Dobřany, Lhota, Valcha a budou též omezeny spoje MHD linky č. 21 a č. 26. Doprava do areálu Škodaland bude od 8:30 do 16:00 hodin zajištěna kyvadlovou dopravou od Západočeské univerzity na Borech.Pro aktuální dění sledujte web půlmaratonu nebo facebook.

Mapka tratí

mapka

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: