Krkonošský survival 2019: MČR v zimním přírodním víceboji startuje v půlce března!

Krkonošský survival 2019: MČR v zimním přírodním víceboji startuje v půlce března!

Za měsíc a půl startuje Krkonošský survival 2019, MČR v zimním přírodním víceboji. Závod 3 členných týmů na 20 hodin, kdy účastníci postupují krajinou a v závislosti na kondici a chuti dát si do těla volí postup mezi kontrolami v terénu.

Závod startuje v pátek 15.3. ve 22 hod na místě, kam budou účastníci převezeni z místa prezentace (a zároveň cíle), tedy od horské chaty Kara. Jejich úkolem bude získat body nejen za nalezené kontroly, ale také za doplňkové disciplíny, jako např. vložený orientační běh, časovka do vrchu, běh na lyžích, lehké (lehké).

Podívejte se na další fotografie k článku…

Jedná se o typ závodu scorelauf

Je to závod typu scorelauf, kdy postup mezi kontrolami a rozhodnutí, které z nich navštívit a v jakém pořadí, je na každém týmu. Lze tak ujít pohodovým tempem 60km a větší část kontrol vynechat, nebo “posbírat” téměř vše a dát i hodně přes 100km.

Jedná se o náročný survival trojic na 20hod, který lze absolvovat na běžkách, sněžnicích, pěšky. Více informací o Krkonošském suvivalu najdete v termínovce. Také si můžete přečít reportáž z loňského ročníku.

Závod startuje každý rok z jiného místa

V minulosti např. z Jizerských hor, od pevnosti Stachelberg, z hradu Pecka apod. A protože se  místo začátku odtajňuje až několik dní před startem, tak zatím je známo „pouze“ to, že měřený úsek na běžkách bude začínat již kolem půlnoci. Bude dlouhý asi 20  km a ještě dalších 20-40 km (možná i víc) bude stále možno ujet na lyžích. Hodí se vědět, že běžky není třeba mít celý závod s sebou. Organizátoři je na začátek úseku dopraví. Stejně tak je i z předem určeného místa odvezou.

Za denního světla pak proběhnou další disciplíny. Jako vždy bude jednou z nich tzv. Bejkárna. Královská disciplína KS, při níž je třeba na čas přebrodit řeku a následně vystoupat prudký svah s vloženými téměř lezeckými úseky.

Pořadatelé se snaží tento závod dělat pro všechny

Pokud Krkonošský survival někoho z vás zaujal, ale není si jistý, zda ho zvládne, není třeba mít z něho obavy. Všechny aktivity lze kromě úvodního prologu vynechat. Pouze ztrácíte možnost získat za ně body. Pokud vám záleží na umístění, vaše šance se s každým vynecháním zmenší. Na druhou stranu se ale můžete přiřadit k té skupině lidí, kteří na KS jezdí pro zážitky.

Jediné, co nelze podcenit, je počasí

O tom by mohli vyprávět účastníci např. loňského ročníku, kdy chyták se zrcadlově otočenou mapou pro první část závodu společně s vichřicí a silným mrazem výrazně zpomalili postup všem. Pokud budete mít štěstí, můžete se objevit i v TV reportáži.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: