Lednicko-valtickým areálem se proběhlo na 2 tisíce běžců. Závod ovládli Podroužek a Rambová.

Lednicko-valtický areál ožil už potřetí závodem Běhej lesy Lednice. Při jeho třetím ročníku se proběhlo památkami UNESCO přes 2 tisíce běžců včetně těch nejmenších. Na dlouhé trase doběhl do cíle jako první Dušan Podroužek. Nejlepší ženou dlouhé trasy se stala Marcela Rambová.

Závodníci si užili ideální běžecké počasí

Ačkoli v minulých letech patřila Lednice k nejvyhřátějším závodům seriálu, letos běžce přivítala počasím o téměř 15 stupňů chladnějším. Závodníci si tak užili ideální běžecké počasí a znát to bylo i na výsledných časech. Ideální podmínky nalákaly do Lednice mnoho závodníků, dětské závody i 11 km trasa se zcela vyprodaly.

Prohlédněte si další fotografie ze závodu…

Jedná se o třetí zastávku seriálu Běhej lesy, která vede krásnou přírodou i kolem významných památek Lednico-valtického areálu. Více informací o Běhej lesy Lednice najdete v termínovce. Také si můžete přečíst reportáž z loňského ročníku.

Na krátké trase zabodovali Filip Vabroušek a Tereza Ďurdiaková

Mezi muži na krátké trase zvítězil Filip Vabroušek, který 11 kilometrů zaběhl v čase 37:03 a zkrátil tak loňský vítězný čas Zbyška Lhoty o dvě minuty. „Skoro celý závod se běželo ve skupince prvních tří a to bylo celkem v pohodě, rozhodlo se 400 metrů před cílem, kdy jsem klukům utekl,“ řekl vítěz v cíli. Druhý doběhl Dan Fiala, třetí byl Lukáš Pazdera. Filip Vabroušek porazil svého otce Petra Vabrouška, jednoho z našich nejlepších triatlonistů, o dvě a půl minuty. Ten si odvezl nakonec 10. místo.

Mezi ženami bodovala Tereza Ďurdiaková s časem 40:18. „Trať byla hezká, rovná, rychlá, tak se dala dobře oběhnout i v silničních botách,“ nechala se slyšet po doběhu Tereza. Druhou ženou v cíli byla Tereza Měchurová, třetí nejrychlejší běžkyní se stala Barbora Kopřivová.

Trať byla skvělá, málo kopcovitá, takže to bylo rychlé

Delší trasu časem 1:15:32 ovládl mezi muži Dušan Podroužek. „Běželo se mi krásně, protože bylo super počasí, takové já miluju. A trať byla taky skvělá, málo kopcovitá, takže to bylo rychlé,“ hodnotil dnešní závod nejrychlejší muž. Druhý skončil Tomáš Hrdina, třetí byl v cíli Jakub Mocek.

Marcela Rambová obhájila časem 01:27:38 prvenství z Karlštejna a Brd a doběhla si v Lednici pro zlatý hattrick. „Ve srovnání s Karlštejnem a Brdy je tahle trať určitě nejlehčí. Já kopečky úplně ráda nemám, takže se mi dneska běželo dobře, a dokonce jsem stíhala sledovat i památky.“ Druhou nejrychlejší ženou se stala Lenka Kohnová před třetí Blankou Seluckou.

Seriál pokračuje 22. července dalším závodem, kdy představí úplně novou trať na Vysočině. Registrovat se je možné zde. Zbývá 145 startovných.