Letošní výzva? Jdi do triatlonu!

Letošní výzva? Jdi do triatlonu!

Už máte za sebou krátké běhy, dlouhé běhy, terénní běhy, silniční běhy nebo i třeba běhy přes překážky a přemýšlíte, co zkusit dál? Jděte do triatlonu! Uvidíte, že po plavání a jízdě na kole vás bude běhání bavit i trápit mnohem víc, než jste dosud zažili.

Jiříkovský Houmr slaví 25 let.

Triatlonová příprava je vynikající kompenzací a doplněním běžeckých tréninků. V bazénu zregenerujete a na kole posílíte nohy, což vás v běhu posune ještě více a rychleji dopředu. Stejně jako v běhu budete i v ostatních disciplínách rozvíjet vytrvalost, sílu a nakonec i rychlost. Kondice se bude zvyšovat a budete pozorovat i lepší fyzičku horní části těla a paží.

Prohlédněte si i další fotografie k článku…

Chtěli jste do toho jít, ale nemáte na to věci?

To je slabá výmluva. Na plavání potřebujete pouze plavky a brýle. Investice v řádech stokorun se vyplatí, protože se vám tahle výbava vejde i do kabelky a můžete kdykoliv vletět do bazénu. Možná jste viděli nadupané borce, jak si to na startu triatlonu zuřivě rozdávají ve vodě. Ladné skoky, okopávání a pak kraul jak motorový člun. Tak na to zapomeňte. Klidně plavejte prsa a klidně plavejte stranou od vřavy. Pro začátek stačí v bazénu natrénovat požadovanou vzdálenost podle závodu, na který trénujete. Kraul se učte s profesionálním trenérem sami, nebo ve skupině. Trénování v týmu má výhodu, seznámíte se s dalšími blázny a získáte praktické informace.

TIP: Přečtěte si také článek kolik stojí vybavení na triatlon od Petra Vabrouška.

S kolem je to podobné. Pokud nemíříte rovnou na Ironman, tak se netrapte šetřením na triatlonový speciál, na kterém se aerodynamicky leží. Existují i závody v terénu, takže postačí vaše horské kolo, ale to je lepší spíš na silové cyklotréninky a zpestření. Drtivá většina triatlonových závodů se jezdí na silnici, takže to bude váš rajón. Kolo vyberte s odborníkem, ať máte správnou velikost rámu a nelámete si záda. Pro začátek postačí i použité kolo za pár tisíc. Když se vám to zalíbí, pořídíte na další sezonu něco lepšího. Pro tréninky volte vedlejší klidné silnice a nikdy nevyjíždějte bez přilby.

Na závěr vás bude čekat vaše parádní disciplína. V běhu nejvíc závodníků odpadne. Křeče, hlaďák, vedro, zima a tak dále. Pro vás to bude ale sranda, protože jste v běžeckých botách jako doma. Po kole nasadíte pohodové tempo a přidáte, až si budete jistí. Triatlon je především o schopnosti rozložit síly a nepřepálit ani jeden ze tří začátků. Počítá se až průběh cílem. Jeďte si svoje, nenechte se strhnout a dupejte až v poslední pětině běhu, pokud se na to budete cítit.

Tipy na závody pro začátečníky

Počet milovníků triatlonu každoročně roste a spousta z nich začínala na H-triatlon tour, které letos oslaví jubileum. Legendární Houmrův triatlon v severočeském Jiříkově má před sebou už 25 ročník! Neváhejte se svěřit do rukou zkušeným pořadatelům a vybírejte i z pražských závodů seriálu. Využijete horské nebo silniční kolo, povoleny jsou všechny plavecké styly a neopren většinou není třeba. Organizátor má i speciální přípravný program pro začátečníky v ceně závodu. Dozvíte se vše o tréninku, vybavení i stravování. Závody mají profesionální, čisté a bezpečné zázemí a atraktivní tratě.

Všechny potřebné informace najdete na www.dotriatlonu.cz

Jdete do triatlonu? Vyzkoušejte H-triatlon Tour.

FINEP Terénní triatlon Hostivař
neděle 24. 6. 2018, Praha 15

Pražský triatlon Horní Počernice
neděle 22. 7. 2018, Praha 20

Houmrův triatlon
sobota 4. 8. 2018
Jiříkov / Šluknovský výběžek

Samozřejmě nezapomeňte ani na běžeckou část tour, která startuje 22. 4. 2018 běžeckým krosem na Praze 5 v nádherné přírodní rezervaci Skalka.

Více informací a registrace na www.htriatlon.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: