LH24 je už za dveřmi! Kdo jsou favorité?

LH24 je už za dveřmi! Kdo jsou favorité?

Dvacet čtyři hodin na Lysé hoře 2018 s podtitulem zimní maraton se blíží mílovými kroky. Co tento rok Libor Uher se svým týmem pro vyzyvatele tohoto závodu připravil a kdo se ze známých běžeckých jmen na startu objeví?

Sedmý ročník naváže na ročník šestý. Závodníky bude opět v hotelu Ondráš čekat zázemí, na které si během let zvykli – teplo, občerstvení, postele a průběžné výsledky, a ani trasa závodu se nezměnila – 11,4 kilometrů dlouhé kolo s 5,4 kilometry stoupání (764 metrů) s jedním křížením trasy. Loni mužský vítěz v jednotlivcích Zdeněk Cypra dokázal těchto kol nastřádal na svém účtu 13., Marek Causidis se Stanislavem Najvertem dokonce 15., letos však Z. Cypra ani M. Causidis se Stanislavem Najvertem jako pár nestartují, a tak se obhajoba opakovat nebude. Kdo jsou tedy hlavními favority?

Na start Mistrovství ČR v zimním maratonu se postaví loni třetí Marek Novotný, či pátý Kamil Bezděk. Stanislav Najvert nebude obhajovat vítězství ve dvojicích, ale postaví se jako spolufavorit na závod jednotlivců. Nesmíme zapomenout na předloňského vítěze, Petra Žákovského, který se po roční pauze jistě znovu popere o ty nejvyšší pozice. Mezi ženami své vítězství bude obhajovat Linda Beniačová, která je největší favoritkou na vítězství. Může však překvapil loni šestá Iva Pachtová, či sedmá Ivana Šlachtová.

Co se závodů dvojčlenných týmu týče, po absenci loňských vítězů Marka Causidise a Stanislava Najverta i druhých v pořadí, Matěje Urbaczky a Lukáše Košuta, můžeme označit Tomáše Svobodu s Vítkem Otevřelem za největší favority. LH24 je však specifický závod a již několikrát v minulosti překvapily neznámé tváře. V této souvislosti můžeme například mluvit o páru Dominik Skokan a Ondřej Nezval. Mezi ženami své loňské třetí místo chtějí minimálně obhájit Marcela Krplová s Markétou Uherkovou, či Taťána Funioková s Evou Kocichovou, které skončily na čtvrtém místě.

Adeptů na vítězství je letos opět několik. Bude se proto rozhodovat v detailech jako je podpora či taktika, s jakou se jednotlivci a týmy do závodů vydají. Svět Běhu bude samozřejmě u toho a krom reportáže ze závodu vám nabídne také fotografie z obou dnů.

Vojtěch GawlasVojtěch Gawlas – student žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. K běhání se dostat jako slepý k houslím, a protože kolem domova neměl žádné roviny, začal běhat po horách. Nejoblíbenější trasy má do 30 km, co možná nejvíce vertikálně a v co možná nejfotogeničtějším prostředí (protože fušuje mimo běhu také do fotografického řemesla). Cílem běhu, nebo spíš sportu jako takového, je pro něj vyčištění hlavy od okolního světa a chvíle pro sebe sama.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: