LH24 – Známí i neznámí favorité

LH24 – Známí i neznámí favorité

Už jen pár dnů chybí do startu nejtěžší čtyřiadvacetihodinovky na českých horách. Pod královnou Moravskoslezských Beskyd se již po deváté sejdou horští nadšenci, aby si na jedenácti a půl kilometrovém okruhu s více než sedmi sty padesáti metry převýšení poměřili navzájem síly a mnohdy překonali sami sebe. Řeč je samozřejmě o LH24 a jeho devátém ročníku. Na koho se můžeme těšit na stupních vítězů a dočkáme se překonání loňských maxim?

V posledních dvou letech mužské kategorii jednotlivců dominoval Radek Chrobák. Ten se letos domluvil s Hankou Holoubkovou a bude závodit v mixech. Když už jsme v této kategorii, nelze opomenout dvojici Radovan Keler a Linda Tekeliová či Patrik Bartík a Věra Vystrčilová. Právě tyto páry lze označit za největší favority ve smíšeném závodě párů. Mezi ženskými týmy můžeme čekat největší souboj mezi párem Barbora Macurová, Veronika Magnusková a Anna Hovořáková s Martinou Dvořákovou. Jen překvapit mohou frýdeckomístecké atletky Kateřina Klepáčová a Veronika Siebeltová.

Ostřílené šavle i mladí tygři v mužských párech

V mužském závodě párů jako nejostřílenější pár v celém startovním poli jasně působí Beskydské šavle Stanislav Najvert a Petr Žákovský. Dlouhodobé výsledky i současný trénink je řadí k jasným favoritům na bednu. Jako každý rok můžou překvapit mladí. Letos například Košutové – Lukáš a Filip. A zároveň (nejen v této kategorii) hrají velkou neznámou nepřihlášení závodníci. Loňský vítěz B7 Marek Causidis, či další beskydský horal Jakub Uherek. Uvidíme proto až po startovním výstřelu, kdo skutečně LH24 absolvuje.

Dočkáme se posunutí ženského rekordu?

Kategorií, která je letos možná nejnabitější ze všech ročníků, je ta ženská. Barbora Cichá bude obhajovat loňské vydřené vítězství až v závěru závodu, ve kterém udolala letos rovněž přihlášenou Elišku Kaniovou. Na poslední chvíli přihlášeným žhavým želízkem v ohni je předloňská vítězka a stále držitelka ženského rekordu Petra Ševčíková (11 okruhů za 21:25). Loni s již zmíněnou Hanou Holoubkovou více než zdárně sekundovala mužům, a tak si tento pár doběhl pro jasné vítězství s rekordními 14 koly na kontě. Snad se i letos můžeme těšit při takové konkurenci v ženském závodě tyto jména vysoko jak v průběžných, tak celkových výsledcích.

Favorité „na poslední chvíli“

Velká neznámá je startovní listina mužů. Na oficiálních stránkách zatím figurují taková jména jako: Kamil Bezděk (loni pátý), Vladimír Řehák (loni čtvrtý), nevyzpytatelně závodící Tomáš Štverák, ale spekuluje se i o startu loni bronzového Petra Krále, nebo právě Marka Causidise či Jakuba Uherka (pokud nebudou startovat v páru). Kdo opravdu vystartuje na čtyřiadvacetihodinové kroužení na Lysé hoře, se dozvíme až odbytou desátou hodinou v sobotu z Ostravice. Tak pokud chcete nasát krásu zimních hor a vidět výborné sportovní výkony, vyrazte podpořit závodníky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: