Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary poběží hvězdy evropské atletiky. Hlavní favoritkou je Vrabcová-Nývltová.

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary poběží hvězdy evropské atletiky. Hlavní favoritkou je Vrabcová-Nývltová.

Šestý ročník Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary přiláká do lázeňského města plejádu špičkových evropských běžců. Právě v Karlových Varech odstartuje nová iniciativa RunCzech – EuroHeroes. Hlavní favoritkou na vítězství v ženském závodě je Eva Vrabcová- Nývltová.

Letos chtějí dát organizátoři šanci také evropským a především českým atletům

Zatímco v minulých letech měl Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary zpravidla africké vítěze, letos chtějí dát organizátoři šanci v lázeňském městě zazářit také evropským a především českým atletům. „Vnímáme, že pokud má být evropská a česká atletika na světové úrovni konkurenceschopná, je nutné, abychom dali těmto atletům na našich závodech větší prostor. Doufáme, že tento krok bude pro běžce novou motivací, a že si třeba už v Karlových Varech zaběhnou nové osobní rekordy,“ uvádí Tomáš Mirovský, koordinátor závodů RunCzech.

Podívejte se na další fotografie k článku…

V mužském poli poběží hned šestice běžců s osobním rekordem pod jednu hodinu a čtyři minuty v čele s mnohonásobným evropským šampionem v přespolním běhu a dvojnásobným olympionikem Sergejem Lebidem z Ukrajiny. Velice kvalitní výkon se dá ovšem očekávat také od mladého španělského běžce Houssama Benabboua, který si na letošním MS v půlmaratonu zaběhl nový osobní rekord 1:03:35.

Jedná se o další z oblíbených městských půlmaratonů ze seriálu RunCzech, který vede nádherným lázeňským městem Karlovy Vary. Více informací o Mattoni 1/2maratonu Karlovy Vary najdete v termínovce.

Českou jedničkou bude ve Varech Ondřej Fejfar

„Karlovy Vary jsou moje srdcovka. Byl jsem zde už v roce 2013 při prvním ročníku a od té doby se sem rád vracím. Je to prostě nádherný závod a skvělí fanoušci mě vždy vybičují k dobrému výkonu,“ uvedl běžec, který ve Varech v letech 2013 a 2014 slavil mezi tuzemskými běžci prvenství a v roce 2016 doběhl druhý. Z Čechů v elitním poli letos nebudou chybět ani Jiří Petr, Tomáš Navrátil nebo domácí Jan Sokol a Pavel Procházka.

V ženách jasnou favoritkou Eva Vrabcová Nývltová

Závod žen má jasnou favoritku v Evě Vrabcové Nývltové, která v dubnu na Sportisimo 1/2Maratonu Praha časem 1:11:01 překonala letitý český rekord v půlmaratonu. “Mým letošním vrcholem bude mistrovství Evropy, nicměné na závod ve Varech se moc těším. Chci si užít skvělou atmosféru a odvést maximum,“ uvedla Vrabcová, která bude určitě útočit na překonání českého rekordu závodu 1:17:31, který drží už od roku 2013 Ivana Sekyrová.

Šlapat na paty ji ovšem bude kvalitní konkurence v čele s litevskou olympioničkou Vaidou Zusinaite. Ani letos závod ve Varech nevynechají již zmiňovaná domácí závodnice Ivana Sekyrová a olomoucká Petra Kamínková, která v posledních třech letech vždy slavila mezi Češkami v Karlových Varech vítězství. Překvapit by však mohla i ve skvělé formě běhající studentka medicíny Kristýna Dvořáková nebo vynikající cyklistka Tereza Korvasová.

Letos poprvé bude oceněn také nejrychlejší muž a žena Karlovarského kraje, kteří získají trofej pro krále a královnu regionu.

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary startuje už v sobotu 19. května od 17:30. Sledovat ho můžete také v přímém přenosu ČT sport, který začne v 18h.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: