Mattoni 1/2maraton Ústí nad Labem 2019: V Ústí odstartuje honba za rekordy a vyvrcholí prestižní série EuroHeroes

Mattoni 1/2maraton Ústí nad Labem 2019: V Ústí odstartuje honba za rekordy a vyvrcholí prestižní série EuroHeroes

Hned osm závodníků s osobním maximem lepším než současný evropský rekord závodu, obhájkyně vítězství přijíždějící s touhou vylepšit hodnotu jejího stávajícího nejlepšího času. Taková sestava se sejde už 21. září na 9. ročníku Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem, závodu oceněného zlatou známkou IAAF a deváté akci RunCzech sezony. V

Největším favoritem Marcin Chabowski z Polska

Největším papírovým favoritem půlmaratonu na severu Čech bude bleskurychlý Polák Marcin Chabowski, jenž si z loňského závodu v Glasgow přiváží osobní rekord 1:02:24, odkud si tehdy odvezl druhé místo. Silný je hlavně na závodech doma. Ovládl půlmaratony v Poznani i ve Varšavě a jako druhý doběhl na 10 kilometrech v Gdaňsku.

Jedná se o oblíbený městský půlmaraton z dílny RunCzech, který je oceněn zlatou známkou kvality Mezinárodní asociace atletických federací IAAF. Více informací o Mattoni 1/2maratonu v Ústí nad Labem najdete v termínovce.

O vítězství se zkušeným třiatřicetiletým atletem budou bojovat Jaume Leiva Beato a Chabowského krajan Arkadius Gardzielewski. Šestatřicetiletý Beato už letos závodil v Českých Budějovicích, kde skončil třetí a stále má reálnou šanci promluvit do konečného pódiového pořadí v EuroHeroes Challenge, pokud v Ústí nad Labem zaběhne na hranici svého nejlepšího výkonu 1:02:29. Gardzielewského zdobí osobní rekord 1:03:17.

O další vítězství přijede bojovat Lilia Fisikovici

Potvrdit titul královny letošního ročníku přijede moldavská vytrvalkyně Lilia Fisikovici. Ta nemá v letošní sezoně konkurenci a doposud vyhrála všechny tři předchozí závody v Karlových Varech, Českých Budějovicích i Olomouci.

Bojovat se však nadále bude o prestiž i pódiové body do EuroHeroes. Organizátoři pozvali Darii Mykhailove (osobní rekord 1:12:28) k vydatnému souboji výborně běhající Britku Jess Piasecki (1:11:36), kterou koučuje Robert Hawkins, otec současného nejrychlejšího Evropana na půlmaratonu Calluma Hawkinse. Do hry chce stejně tak vstoupit Polka Izabela Trzaskalska (1:11:33), která se na maratonské trati zúčastnila i předloňského světového atletického šampionátu.

Českou mužskou špičku tvoří trio půlmaratonských stálic

O další prvenství přijede čerstvě po osobním rekordu na Birell Grand Prix Praha 5&10 km bojovat liberecký Vít Pavlišta (1:05:09), jehož se budou chtít držet českobudějovický mladík David Vaš (1:07:42) a Pavlištův čtyřiatřicetiletý vrstevník z Brna Jan Kohut (1:06:18). Pavlišta navíc v mezinárodní konkurenci bojuje o skvělé celkové umístění v EuroHeroes Challenge.

Hodně vyrovnaně na tom budou nejlepší Češky

Hodně vyrovnaně na tom budou všechny Češky, kde hned čtyři dámy mají šanci být na stupních vítězů pro nejlepší tuzemské závodnice. Ve velké pohodě po zisku svého nejlepšího výkonu na Birell Grand Prix Praha 5&10 km přijede novoměstská Hana Homolková (1:18:28), ale k favoritkám se zařadí i Kristýna Dvořáková. Nabitou domácí soupisku doplní ještě plzeňská Tereza Hrochová (1:16:12), která své maximum zlepšila letos v Pardubicích.

Úvodní foto: RunCzech
Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: