Mattoni 1/2maraton v Ústí nad Labem již tuto sobotu!

Mattoni 1/2maraton v Ústí nad Labem již tuto sobotu!

V sobotu 16. září se můžete těšit na Mattoni 1/2maraton Ústí nad Labem, který vás kromě chemičky zavede po Labské stezce až k hradu Střekov a do centra města. Na účastníky čeká velkolepá běžecká oslava a bohatý kulturní program. Takový bude sedmý ročník Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem.

Závod se běží na jednokolové trati

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem je sedmým závodem RunCzech běžecké ligy, která se skládá celkem ze sedmi závodů v pěti městech České republiky. Závod se běží na jednokolové trati. Běžci zabíhají až na Svádov, během půlmaratonu čtyřikrát překonají most Edvarda Beneše a nebude chybět ani populární průběh areálem chemického závodu Spolchemie.

Podívejte se na další fotografie k článku….

Jedná se o oblíbený městský půlmaraton z dílny RunCzech, který je potřetí v řadě oceněn zlatou známkou kvality Mezinárodní asociace atletických federací IAAF. Více informací o Mattoni 1/2maratonu v Ústí nad Labem najdete v termínovce.

Hlavní favorité jsou z RunCzech Racing týmu

Hned tři muži mají zaběhnuté časy pod 60 minut, což z nich činí hlavní favority závodu. Číslo jedna na dresu ponese Barselius Kipyego, dvojku má Solomon Kirwa Yego a trojku Kennet Keter z RunCzech Racing týmu. Mezi ženami je jasnou favoritkou Violah Jepchumba. Držet krok s jejím tempem se budou snažit keňské běžkyně Lucy Cheruiyot a Yvonne Jelagat.

Na start se opět postaví Eva Vrabcová-Nývltová

Favoritem mezi českými muži je Jiří Homoláč, o stupně vítězů se budou prát také Vít Pavlišta, Petr Pechek, Lukáš Olejníček nebo Robert Míč. Po roční pauze se v Ústí opět představí nejlepší Češka, členka RunCzech Racing týmu Eva Vrabcová-Nývltová. Fanoušky bude co nejlepším výkonem chtít potěšit i Petra Kamínková, o pódium si to rozdají také Anežka DrahotováTereza Ďurdiaková, Barbora Jíšová a Dagmar Rychnovská.

Nebudou chybět známé osobnosti

Na start půlmaratonu se coby vodič účastnic projektu Johnson & Johnson Women’s Challenge postaví Dalibor Gondík, zpěvák kapely Skyline a fitness trenér Jacob Bína, bývalý boxer Lukáš Konečný a jeho svěřenkyně Fabiana Bytyqui. Dále na trati nebude chybět ani herec Ondřej Malý nebo finalistka České Miss 2014 Veronika Kašáková. Právě Ondřej Malý poběží v rámci natáčení filmu Úsměvy smutných mužů, který vznikne mimo jiné i během Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem.

Zajímavá čísla:

  • Kapacita Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem je 3 700 běžců
  • 66 % běžců jsou muži, 34 % tvoří ženy
  • Ženy v průměru zvládnou Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem za 2:07:07, muži za 1:50:30
  • Převážná většina vytrvalců je z řad vysokoškolsky vzdělaných lidí (58 %), běžci se středním vzděláním jsou zastoupeni z 34 %, zbylých 8 % má základní vzdělání
  • Nejstarší účastník má 73 let
  • Při závodě pomáhá 660 dobrovolníků
  • Během závodu se použije: 406 dopravních značek, 28 256 spínacích špendlíků, 43 147 kelímků, 25 247 houbiček na osvěžení, 3 700 termoizolačních fólií, 6 900 medailí, 3 645 m plotů, 96 mobilních toalet
  • Vypije se: 18 256 l vody Mattoni, 3 247 litrů hypotonického nápoje Gatorade
  • Sní se: 1 354 kg banánů, 1 008 kg pomerančů, 18 kg soli, 11 kg cukru

Níže se můžete podívat na video pozvánku

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: