Medaile rozdány, děti rozesmály rodiče na Parukářce

Medaile rozdány, děti rozesmály rodiče na Parukářce

Kolena od trávy, medaile rozdány, úsměvy od ucha k uchu. Dětský překážkový závod 91 Bubbles Race, který se konal 17. října na Parukářce, vrátil děti do přírody a ke sportu.

Medaili dostal každý zúčastněný

Nikdo nepůjde domů čistý – s tímto pokřikem ráno dorazil i natěšený nejmladší sportovec, který den před závodem oslavil třetí narozeniny, což byla věková hranice pro přihlášené. Dětské tratě byly rozděleny do tří kategorií podle věku.

Celá akce se uskutečnila pod záštitou Prahy 3 a prezidentky nadačního fondu Kapka naděje Venduly Auš Svobodové, která doprovázela svého syna Jakuba, který si také doběhl pro jednu z medailí.  „Projekt „91bubbles Race” je úžasný v tom, že je hravý, jedinečný a fair play. Třeba už jen to, že medaili dostane každý zúčastněný,” řekla k akci spokojená a usměvavá Svobodová.

Největší účast zažila kategorie sportovců od tří do šesti let

Nejmladší kategorie sportovců od tří do šesti let zažila nevětší účast. Právě u těchto dětí bylo nejvíce vidět nadšení, radost, ale také obavy, zda překážky překonají. Některé se neubránily občas i krokodýlím slzám, ale nakonec se všechny dostaly do cíle, kde každý dostal na krk medaili za svůj statečný výkon.

Děti postupně překonávaly nastražené pneumatiky, od truhláře speciální překážku – přelez, podlez, jdi skrz. Poradit si také musely s dřevěným horolezeckým áčkem. Malí sportovci si užili i tolik oblíbené plazení pod „ostnatým drátem” a podlézání překážky, která byla celá pokrytá vojenskou maskáčovinou. Nechyběla velká skluzavka, balanc na lavičkách, kotouly na žíněnkách, střelba na branku, přeskok přes obruč, slalom s pytlem písku a další radovánky, které byly rozmístěny na tratích od 400 do 1500 metrů.

Rodičům a malým sportovcům přálo i počasí, v sobotu se déšť parku Parukářka vyhnul velkým obloukem. Děti si taky mohly užít i půjčovny koloběžek Koloběžíme.

V září 2014 se s mimořádným úspěchem představil v okouzlujícím prostředí Vysokých Tater unikátní česko-slovenský projekt 91 Bubbles, jehož hlavní myšlenkou je podpora kulturně-společenského života a oslava tradičních hodnot. Své motto naplňuje 91 Bubbles pořádáním neformálních setkání, kde se hosté mohou nechat hýčkat, uvolnit mysl a zapomenout alespoň na chvíli na každodenní starosti. Hlavní připravovanou novinkou je v těchto dnech projekt „91 Bubbles RACE,“ jehož cílem je motivovat děti ke sportu.

Informace o závodu zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: