HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Metody

Víte jaký je rozdíl mezi metodou extenzivní, intenzivní a souvislou? Přečtěte si běžecký slovník.

Metoda extenzivní

Používá se k rozvoji vytrvalosti, jedná se tedy o metodu vytrvalostní. Při běhu je třeba udržovat tepovou frekvenci 160 tepů za minutu. Na konci odpočinkového úseku by měla tepová frekvence dosahovat 120 tepů za minutu.

Metoda intenzivní

Vede k rozvoji rychlosti, delší přestávky totiž umožňují probíhat úseky vyšší rychlostí. Mluvíme tedy o metodě rychlostní. Při běhu je třeba udržovat tepovou frekvenci 160 tepů za minutu. Na konci odpočinkového úseku by měla tepová frekvence dosahovat 120 tepů za minutu.

Metoda souvislá

Jedná se o běh rovnoměrnou rychlostí po rovině a to na vzdálenost 6 až 10 kilometrů. Běžec však nesmí běžet, až do úplného vysílení.

Redakce

SvetBehu.cz přináší po celý rok rady pro běžecký trénink, novinky a aktuality z běžeckého světa, tipy na běžecké trasy po České republice, reportáže ze závodů, rozhovory s předními osobnostmi české i zahraniční běžecké scény a nejčerstvější informace, recenze a testy běžeckého vybavení.

Přidejte se k diskuzi

Odpovídáte na komentář: