Mistrovské tituly pro Zemaníka a Vrabcovou + FOTKY VŠECH ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ ZDARMA

Tuto neděli 27. září se konal již 119. ročník tradičního závodu Běchovice-Praha, kde se opět rozdávaly mistrovské tituly.

Tento oblíbený závod, který se též koná jako MČR v silničním běhu na 10 km, přilákal nejen favority a další známá jména, ale i spoustu hobby běžců, kteří si chtěli otestovat svoji výkonnost na silniční desítce. Na start se postavilo více jak 2000 závodníků, kteří si vychutnali skvělou atmosféru kvalitního závodu.

Z početného startovního pole jako první proťal cílovou čáru Jakub Zemaník (SSK Vítkovice), držitel loňského juniorského titulu, který si pro zlato doběhl se skvělým časem 30:50 a získal tak titul Mistra ČR. Druhou příčku obsadil další z favoritů Vít Pavlišta (AC Slovan Liberec, o.s.), který usiloval o obhajobu loňského vítězství, nakonec ale neudržel tempo se Zemaníkem v závěrečném stoupání, a doběhl si tak s výkonem 31:17 pro druhé místo. Jako třetí se umístil Milan Janoušek (TJ Sokol Kolín), který trať zvládl za 31 minut a 36 sekund.

Mezi ženami s přehledem obhájila svůj loňský titul Eva Vrabcová Nývltová (AK Olymp Brno), která doběhla v osobním traťovém rekordu 33:27 a potvrdila tak svoji skvělou výkonnost. Stříbro vybojovala s výkonem 34:51 Monika Preibischová (Athletic Club Mariánské Lázně, o.s.), která za sebou nechala bronzovou Petru Kamínkovou (AK Olomouc), která trať zdolala za 35 minut a 19 vteřin.

Mezi juniory si pro zlatou medaili doběhl v čase 32:46 Sebastian Vošvrda z týmu AC Mladá Boleslav. Kategorii juniorek ovládla velmi nadějná běžkyně Michaela Stránská (ČTBK Iscarex Česká Třebová), která tímto výkonem potvrdila svojí skvělou formu a ke stříbru z letošního MS v běhu do vrchu přidala mistrovský titul na domácí scéně.