Móda pro běžce – co si vzít na trénink, abychom vypadali módně?

Móda pro běžce – co si vzít na trénink, abychom vypadali módně?

Jestli-že jste si zamilovali běžecký sport, bude dobré, když si na běh pořídíte i kvalitní sportovní oblečení a boty. Že nevíte, jaké to jsou? Nezoufejte! Na následujících řádcích si prozradíme, jak to udělat, aby byl náš běžecký outfit dokonalost sama. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaké oblečení bude vhodné vybrat na běhání?

Při běhu se velmi pravděpodobně budeme potit. Z tohoto důvodu to bude chtít kvalitní funkční a prodyšné oblečení. Skvělou volbou jsou oděvy z přírodních materiálů. Ty mají hned několik výhod. Nejen, že jsou prodyšné, ale i příjemné na dotek. Jako bonus jsou pak i odolné a tzv. udržitelné. Udržitelný způsob života již akcentují ty největší běžecké světové značky. Nemusíte tak mít strach, že by nebylo z čeho vybírat. Právě naopak. Vhodná jsou trika ze 100% bavlny, ale i lnu či z merino vlny. Volit můžete i módní tank topy. Velké oblíbenosti se letos těší i trička s potiskem. V chladnějším počasí pak můžete oblečení tzv. vrstvit. Hodit se vám budou nejen trička, ale také lehoučké bundičky, které neprofouknou. K svršku pak můžete vybírat pohodlné šortky či legíny. Velký výběr běžeckého oblečení najdete na stránkách oblíbeného výrobce MODIVO. Zde si jistě vyberete kvalitní stylové oblečení na běhání i vy!  

Jaké boty bychom měli zvolit na běhání?

Při výběru běžecké obuvi musíme zvážit, jak bude vypadat terén, v kterém budeme trénovat či závodit. Jiné boty si vybereme na silnici a na tvrdý povrch a jiné zase na nezpevněnou cestu. Na tvrdý povrch se hodí tzv. silničky. Na různorodý terén pak trailové boty. Obuv na běhání musí mít prodyšný svršek, aby se vám v botách nezapařila chodidla. Dále je dobré, když mají běžecké boty dobře odpruženou podrážku, která vhodně tlumí dopady chodidel při kontaktu se zemí. Důležitá je i volba správné velikosti běžecké obuvi. Vybíráme-li si boty na internetových obchodech, mělo bychom pečlivě měřit délku stélky jiné boty, která nám dobře sedí. Naměřený údaj pak musíme porovnat s velikostní tabulkou zvoleného výrobce. Různé světové značky mohou mít totiž nuance v číslování. Správným měřením a následným porovnáním se tak vyhneme nepříjemným reklamacím. Boty na běhání mohou mít i různý design. V kurzu budou zejména přírodní a pastelové odstíny barev. Nic však nezkazíte ani s černou nebo bílou klasikou. 

Jaké módní běžecké doplňky můžeme zvolit?

Aby byl náš outfit na běhání vyšperkovaný do posledního detailu, bude dobré, když do něj zakomponujeme i stylové módní doplňky. Volit tak můžete např. oblíbené běžecké čelenky v módních pastelových nebo přírodních barvách. Líbit by se vám pak mohly také chytré hodinky, které jsou nejen funkční, ale také vysoce módní. Tzv. smart hodinky mohou mít digitální nebo analogovou podobu. Při běhání oceníte zejména digitální kousky s nejrůznějšími praktickými funkcemi. Zmínit můžeme měření délky trasy, tepu, ale i ovládání hudby ve vašem telefonu apod.. Smart hodinky pak mohou mít i různý design řemínku. Skvělou volbou jsou také vodotěsné hodinky. S těmi si můžete v létě po běhání i zaplavat. Velmi oblíbené jsou pak v běžeckém sportu i multifunkční ledvinky. Opět můžete volit nejrůznější barvy. Myslete na to, že by měly vaše sportovní módní doplňky ladit nejen barvou, ale i strukturou. Hladké patří k hladkému, strukturovaní zase k strukturovanému. Budete-li se držet této zásady, vytvoříte sjednocený a vkusný sportovní trendy outfit na běhání.       

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: