Motokrosový areál u Holic o víkendu opět zaplní Gladiátoři!

Motokrosový areál u Holic o víkendu opět zaplní Gladiátoři!

O nadcházejícím víkendu 16.-18. června 2017 se opět do Holic (motokrosový areál u Poběžovic) sjedou příznivci běžeckých překážkových závodů, aby na tamní motokrosové trati otestovali své síly a schopnosti.

Tzv. OCR je zkratkou pro obstacle course racing – extrémní překážkové běhy. Tato sportovní disciplína je relativně nová, v ČR se ve větším objevila před čtyřmi lety, a velmi rychle si získává na popularitě. Spojuje běh na vzdálenosti 5-50 km s přírodními i umělými překážkami, a prověří tak komplexně každého závodníka.

Prohlédněte si další fotografie k článku

Holice jsou lokalitou, kde Gladiator Race v roce 2014 vznikl

Areál motokrosového závodiště nabízí zajímavý terén plný náročných výběhů. K tomu si přidejte umělé překážky a drsný terén v okolí závodiště. Tehdy závodilo v jednom denním závodě 606 jednotlivců a 78 párů v kategorii mix – smíšené dvojice. V roce 2015 již byl závod vzhledem k rostoucí popularitě rozšířen na dva dny, kdy v sobotu bylo 902 jednotlivců a 169 párů, v neděli pak 509 jednotlivců a 103 párů.

INOV-8 Gladiator Race v Holicích je překážkový závod, který se odehrává v motokrosovém areálu. Závod zahrnuje umělé i přírodní překážky. Více informací o Gladiator Race Holice najdete v termínovce. Také si můžete přečíst reportáž z loňského ročníku.

V roce 2016 přibyl nově ještě páteční noční závod, kterého se zúčastnilo 128 jednotlivců a 28 smíšených dvojic. Následoval denní sobotní s čísly 945+179, v neděli následovanými 513+95. Neděle pak přinesla další novinku v podobě dětského Kids závodu, který běželo 78 malých bojovníků. Celkem se tak na trsu GLADIATOR RACE v Holicích postavilo už kolem 5000 závodníků.

Novinkou je nedělní závod čtyřčlenných týmů

Gladiator race Holice 2017 začne nočním závodem na 3+ km s 15+ překážkami (očekává se přes 250 běžců), v sobotu se odehraje první hlavní závod na 6,5 km s 25 překážkami, a neděle začne závodem Kids, na který je očekáváno cca 300 dětí všeho věku. Následně bude závodní víkend ukončen denním závodem pro dospělé, kdy se znovu otevře trať pro ty, na které v sobotu nezbyla volná startovní místa. Registrovat se mohou jednotlivci i smíšené dvojice, novinkou pak je nedělní závod čtyřčlenných týmů, v němž si mohou členové týmu pomáhat na překážkách, ale musí celou trasu absolvovat společně.

Na startu se ukáží extraligoví hokejisté

Velkým lákadlem pro širokou veřejnost bude start extraligových hokejistů Mountfield HK v čele s reprezentantem ČR Richardem Jarůškem. Jejich účast má i charitativní podtext, protože celoroční série Inov-8 Gladiator race, která se během roku koná v pěti různých termínech a lokalitách, se nově spojila s projektem Zdravý chlap, který si klade za cíl osvětu v problematice rakovinového onemocnění. Výtěžek této kampaně půjde na pomoc Onkologické klinice Fakultní Nemocnice v Hradci Králové.

Během celého víkendu je připraven již tradičně i bohatý doprovodný program

Během celého víkendu je připraven již tradičně i bohatý doprovodný program, který láká mj. i na autogramiádu královéhradeckých hokejistů nebo prezentaci dakarského speciálu Tatra týmu BUGGYRA racing s M. Kolomným. Na místě je možné zakoupit sportovní oblečení, nechybí občerstvení a další aktivity. Za víkend se tak v Holicích představí více než 2000 závodníků a stále populárnější jsou tyto závody i pro diváky, těch odhadujeme kolem 3000 diváků. Srdečně zveme všechny příznivce běhání do Holic. Více o celé akci nawww.gladiatorrace.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: