Na Černé hoře se rozdávaly mistrovské medaile

Na Černé hoře se rozdávaly mistrovské medaile

Čerstvými mistry republiky ve SkyMarathonu se stali Jiří Čípa (Salomon/Suunto) a Tereza Hrochová (AK ŠKODA Plzeň). Poradili si totiž nejrychleji s třicetikilometrovou horskou tratí na závodě Mizuno Černá hora SkyRace. Na stupně je ještě doprovodili Tomáš Hudec (Inov-8) a Jiří Petr (Salomon/Suunto), resp. Magda Horká (Salomon) a Barbora Macurová (SALOMON-RUN/VJ SPORT/GORE) v ženách.

Mezi téměř dvěma stovkami přihlášených se díky konání domácího skyrunningového vrcholu sešla výborná konkurence. Díky krásnému počasí si ale náročnou trasu užili všichni. Kdo se necítil běžet pouze „po svých“, mohl si půjčit boty i hole od generálního partnera závodu. Už od začátku do čela závodu nastoupili favoriti, Jiří Čípa nikomu nedal šanci a postupem celé tratě si vybudoval 7 min. náskok před Jiřím Petrem a Tomášem Hudcem. Úsek po žluté mezi Černým Dolem a Černou horou ale prověřil každého. Náročné 4 kilometrové stoupání zamíchalo pořadím a Tomáš Hudec se dostal na druhou pozici před Jiřím Petrem, který už druhé místo, až do cíle, udržel. Mezi ženami na dlouhé trati byla jasnou favoritkou Tereza Hrochová, která potvrdila svoji formu a doběhla celkově osmá s výrazným náskokem na svoje soupeřky. 

Jako doprovodný závod se běžel dvanáctikilometrový SkyRun, který ovládli zástupci Mizuno teamu – Pavla Schorná a Borek Požár. Oba reprezentanti Mizuno teamu se vrátili ze soustředění a proto se rozhodli raději pro kratší trať. Důvodem bylo také nadcházející MS v běhu do vrchu na Lanzarote a s tím i spojená kvalifikace, které bylo bohužel, důvodem koronavirové situace v pátek oficiálně zrušeno. 

Výsledky závodu
Fotky

Pořadatelé z Prague Park Race chystají do konce roku ještě tři závody – 19.9. Mizuno Hruboskalský půlmaraton, 10.10. Mattoni FreeRun Park Race – Konopiště a 24.10. Mizuno Prague Park Race – Prokopské údolí.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: