Na dostihovém závodišti v Pardubicích byli nejrychlejší Petr Vitner a Valentyna Kiliarska

Na dostihovém závodišti v Pardubicích byli nejrychlejší Petr Vitner a Valentyna Kiliarska

Krásné počasí, které provázelo 128. ročník Velké pardubické, nyní vystřídalo klasické podzimní počasí. Přesto sychravé počasí přilákalo do Pardubic na poslední bonusový závod RUN TOUR letošního ročníku rekordní množství běžců a běžkyň z celé České republiky i zahraničí.

Velmi rychlý závod zvláště mezi muži

Na účastníky čekaly všechny oblíbené překážky, které zdolávají koně při Velké pardubické. Irská lavice, Taxis, malý a velký vodní příkop. To vše, a ještě více, stálo v cestě všem, kteří chtěli doběhnout do cíle. A poradili si s tím výtečně, což nakonec dokazují časy zvláště vítězů závodu.

Jedná se o závod na 10 km a 5 km, který závodníky provede dostihovým závodištěm v Pardubicích. Více informací o RunTour Pardubice najdete v termínovce.

Nejlepší formu na konci běžecké sezóny potvrdil Petr Vitner z OLYMPU Praha, který celou trať doslova prolétl ve vynikajícím čase 30:18 minut a bezpečně zvítězil. Druhé místo si pohlídal Pavlo Veretskyi a i jeho výsledný čas 31:18 minut patří mezi ty výtečné. Jiří Šacl z ELEVEN RUN teamu si pohlídal třetí příčku a v cíli se časomíra u jeho jména zastavila na 31:53 minut. Ostatní běžci už poté měli celkem viditelnou ztrátu, ale i tak můžeme mluvito skvělých výkonech všech, kteří absolvovali celou trať.

I v ženské kategorii se skvěle běželo

Také ženský závod neměl vyloženě svoji favoritku, takže o to urputněji se o vítězství bojovalo. Místo již dost rozmočená a rozbahněná trať vyžadovala větší úsilí než obvykle, přesto ženy se s těmito nástrahami dobře popraly. Vítězství v čase 37:38 minut si zajistila Valentyna Kiliarska. Druhá v cíli se objevila Eva Slavíková (39:49) a jen kousek za ní dofinišovala na třetím místě Denisa Kozáková právě z Pardubic v čase 40:07 minut. Každý, kdo doběhl do cíle, byl prakticky vítěz.

Kratší závody na 5 km byly také velmi rychlé

Závody na 5 km jsou jakousi předzvěstí toho delšího závodu a podle výsledků se dá vždy odhadnout, jak rychlý bude hlavní závod. To se opět potvrdilo. Vítězný Jan Miler trať prolétl za 16:13 minut a nenechal nikoho na pochybách, že on je dnešním králem závodu na trati 5 km. O druhé místo se bojovalo na každé překážce prakticky až do cíle. To si nakonec o vteřinu uhájil Jiří Vejnar (17:11) před Janem Svatošem (17:12).

Mezi ženami potvrdila skvělou formu Ulrike Schwalbe z Německa. Po druhém místě v závodě v Praze, nyní celkem s přehledem zvítězila v čase 18:48 minut, před druhou v cíli Janou Smutnou (19:36) a třetí v pořadí Eliškou Krausovou (19:49).

Poslední závod v Pardubicích si všichni užili

Tak jako všechny závody ročníku 2018, tak i ten poslední v Pardubicích zcela naplnil motto celého běžeckého seriálu „má smysl běžet“. To bylo vidět nejen v úsilí pořadatelů připravit vše perfektně pro všechny závodníky. Toto motto také velmi viditelně naplňovali i běžci a běžkyně, a to nejen svými výkony na trati, ale také tím, jak moc si všechny závody seriálu užívali. Ročník 2018 se v sobotu v Pardubicích stal minulostí, ale již nyní se můžete v klidu připravit a těšit na rok 2019. Věříme, že bude ještě lepší než ten letošní. Ostatně to je i cílem pořadatelů.

Úvodní foto: Facebook RunTour

Výsledky v hlavních kategoriích:

10 km – muži:

1. Petr Vitner

2. Pavlo Veretskyi

3. Jiří Šacl1

0 km – ženy:

1. Valentyna Kiliarska

2. Eva Slavíková

3. Denisa Kozáková

5 km – muži:

1. Jiří Miler

2. Jiří Vejnar

3. Jan Svatoň

5 km – ženy:

1. Ulrike Schwable

2. Jana Smutná

3. Eliška Krausová

Kompletní výsledky najdete zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: