Na dubnové Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY tentokrát zabodovali Skřivánek a Mertová

Ani chladné dubnové počasí neodradilo běžce a běžkyně, kteří se 27. dubna 2016 rozhodli otestovat svojí výkonnost na tradiční Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY, kde opět padaly skvělé výkony.

Tentokrát byl o závod velký zájem a na startu se sešlo 185 běhuchtivých závodníků. Na vytrvalce opět čekala desetikilometrová trasa a ti běžci, kteří preferují kratší vzdálenosti, si mohli zvolit 5 km. Tratě vedly jako vždy příjemným prostředím po rovinaté trati kolem břehu Vltavy v Praze Braníku.

Na trať dlouhou 10 km se postavilo 120 běžců a běžkyň, mezi nimiž si pro prvenství doběhl s časem 33:09 Michal Skřivánek, kterému chybělo k překonání traťového rekordu pouhých 6 vteřin. Druhou příčku obsadil Ondřej Svoboda s výkonem 34:03, třetí místo pak vybojoval v čase 35:40 Leoš Kafka. Mezi ženami dominovala Michaela Mertová s časem 40:13, druhé místo získala Myroslava Petronyuk s výkonem 41:11, jako třetí se umístila Dana Jiřičná se ztrátou 3 minut a 6 vteřin na vítězku.

Pětka v podání Vokrouhlíka a Čípové

Na pětce startovalo 65 závodníků. Mužskou kategorii vyhrál Michal Vokrouhlík s výkonem 17:29, se ztrátou pouhých 3 vteřin si pro druhé místo doběhl Pavel Wohl a třetí příčku získal Pavel Víšek s časem 17:43. V závodě žen zvítězila s časem 20:56 Magda Čípová, která doběhla s náskokem 34 vteřin před Kristýnou Košťálovou. Třetí příčku vybojovala Hanka Rottová s výkonem 22:12.