Na poslední letošní Horské Výzvě překvapili domácí Rousek s Kubinou

Na poslední letošní Horské Výzvě překvapili domácí Rousek s Kubinou

Je dobojováno! V Krkonoších vyvrcholila letošní Rock Point – Horská výzva. Pětidílnou sérii horských běhů a trekingu pro veřejnost na závěr překvapivě ovládli v nejprestižnější kategorii Long domácí borci z Benecka Miloslav Rousek a Matěj Kubina.

Určitě nám pomohla znalost prostředí

„Určitě nám pomohla znalost prostředí. Matěj je ze západních Krkonoš, já z východních, takže já velel od začátku, on později a celkově myslím, že nám to sedlo. Přitom na společném startu jsme se domluvili čtrnáct dní před závodem. Jsem rád, že mi Matěj na nabídku kývnul a pomohl nám takhle krásně vyhrát,“ sdělil Miloslav Rousek, člen zlaté dvojice z týmu HSK Benecko.

Více fotografií najdete ve Fotogalerii

Tažení vítězné dvojky mezi 170-ti konkurenty na dlouhé trase, která tradičně startuje pět minut před půlnocí, přitom nezačalo zrovna optimálně. „Musel jsem na začátku přemlouvat čelovku, která se nějak zablokovala. Dokonce to vypadalo, že snad ani nevyběhneme,“ kroutil hlavou Rousek při ohlédnutí za startem. „Vybíhali jste tedy dost pozdě, ale na Stohu jsme vedoucí dvojici doběhli, ve Špindlu na občerstvovačce jsme byli spolu a do kopce na Mísečky jsme kluky utrhli. Pak už jsme o nich nevěděli,“ popsal cestu za zlatem Matěj Kubina.

Závod je součastí seriálu Rock Point Horská výzva. V Krkonoších se běžel poslední závod z tohoto seriálu. Více informací o závodě Horská výzva Krkonoše najdete v termínovce.

Vítězové do cíle v Peci pod Sněžkou doběhli za necelých osm hodin

Pouhých pět minut na ně ztratili běžci z Beskyd Josef Podlucký a Tomáš Klimša. „Kluky jsme nikdy neviděli, neznali jsme se, takže jsme ani nevěděli, co od nich čekat. Ve Špindlu nás postihla menší krize. Tam jsme vytuhli a asi tohle rozhodlo. Tak jsme druzí, no a co,“ usmál se při oblíbeném pokřiku člen stříbrné dvojky Josef Podlucký.

Mezi longaři trojici nejrychlejších mužů uzavřeli MedařiDavid Kopal a litoměřický strážník Tomáš Lisec. „Nebýt Davida, který mě táhl na provaze, jsme na trati ještě při vyhlášení. Pro mě to bylo vydřený. Projevilo se tréninkové manko po zranění achilovky a následném nachlazení, nicméně pro mě je krkonošský závod ten nejhezčí, takže na konec je bronz opravdu krásný, i když jsem toužil skončit výš,“ podotkl Tomáš Lisec.

Stejně jako mužům, tak i ženským dvojicím kralovaly překvapivě domácí děvčata – Dominika Plochová s Ivetou Vlčkovou. Zlaté běžkyně jakoby opisovaly svůj příběh od vítězných mužů. Také spolu šly poprvé a také přemýšlely, že se do cíle nedostanou.Na druhém místě doběhla zkušená dvojice Miloslava Deimová s Lucií Tomečkovou a bronz tentokrát braly Alice Flíčkova s Martinou Veselou.

Byla to pro nás výzva. Stanovili jsme si nějaký cíl a ten se nám povedl naplnit.

Suverénní cestu za vítězstvím v kategorii mix ale měli Lucie Samcová s Vaškem Pelcem. Dvojice ze Strakonic letos na žádné zastávce seriálu nenašla přemožitele a zvítězila také při závěrečné zastávce, čímž zkompletovala sbírku nejcennějších kovů. Tentokrát jí na zlato stačilo lehce přes osm a půl hodiny. „Byla to pro nás výzva. Stanovili jsme si nějaký cíl a ten se nám povedl naplnit,“ líčila mimořádně spokojeně Lucie Samcová, jíž s kolegou Pelcem na pódiu doplnila druhá Olga Puchkareva s Martinem Nytrou a třetí Jarda Jisl s Martinou Stehlíkovou.

Zlatý hattrick na Longu vybojoval dogtrekař Vlastimil Vágner

Zlatý hattrick, tedy třetí vítězství v řadě na Longu, vybojoval v Krkonoších dogtrekař Vlastimil Vágner. „Pro mě je to vždycky překvapení, nikdy s tím nepočítám. Vlastně tomu ani nerozumím. Letos jsem chtěl být kdekoli alespoň jednou na bedně, ale že to dopadne takhle dobře, mě ani nenapadlo,“ pronesl nevěřícně Vlasta Vágner. Naopak mezi ženami svého psa na nejdelší trase nejlépe vedla Kateřina Trněná. „Oproti loňsku to stálo dost sil, na Růžohorky to letos bylo fakt strašný,“ netajila se zlatá dogtrekařka.

Střední trať v kategorii mužů nejlépe zvládl Tomáš Buryška, mezi ženami Petra Ševčíková. Se psem běžela nejrychleji Hana Honsová a Jiří Švancara. Na nejkratším závodě zlato v jednotlivcích slavili Jaromír Janeš a Eva Žáčková, naopak mezi dogtrekaři Jan Havran a Zdena Dušková.

Ani v Krkonoších nemohl chybět nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou

Ani v Krkonoších nemohl chybět nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou, z něhož polovina výtěžku ze startovného putovala na dobročinné účely. Tentokrát pořadatelé získali příspěvek na malého Kubíka Pecku, který trpí vrozenou svalovou dystrofií. Kubík navíc se svojí maminkou pochod absolvoval, za což si vysloužil od všech přítomných velké uznání a aplaus. Pořadatelé mu nakonec předali šek na 4548,-, který bude ještě navýšen o dalších deset tisíc korun díky partnerovi závodu společnosti Synlab.

„Tím jsme uzavřeli letošní šestý ročník seriálu, se kterým můžeme být po mnoha stránkách spokojeni. Už teď ale pracujeme na tom, aby ten příští přinesl ještě více radosti a spokojených běžců než ten letošní. Věřím, že je stále na co se těšit,“ dodal závěrem Pavel Zitta, ředitel závodu Rock Point – Horská výzva, který účastníky pozval na závěrečný vyhlašovací ceremoniál, který se uskuteční 12. listopadu na Filozofické fakultě UK v Praze jako součást cestovatelského festivalu Obzory. Do té doby ale stejný organizační tým ještě chystá další výzvu a to 29. října v Jeseníkách extrémní čtyřiadvacítku.

Výsledky

Long Muži

1. Miloslav Rousek/Matěj Kubina (HSK Benecko)
2. Josef Podlucký/Tomáš Klimša (Beskyd-Natural)

3. David Kopal/Tomáš Lisec (Medaři)

Long Ženy

1. Dominika Plochová/Iveta Vlčková (Musíme to probrat)
2. Miloslava Deimová/Lucie Tomečková (SPSVD Jistebnice)

3. Alice Flíčková/Martina Veselá (BH triatlon)

Long Mix

1. Vašek Pelc/Lucie Samcová (Dudáci)
2. Martin Nytra/Olga Puchkareva

3. Jarda Jisl/Martina Stehlíková (Craft+Krušnoholka)

Long Dogtreking muži

1. Vlastimil Vágner

2. Jiří Kučva

3. Jaroslav Maixner

Long Dogtreking ženy

1. Kateřina Trněná

2. Hana Arazimová

3. Jana Pospíšilová

Half Muži

1. Tomáš Buryška

2. Radoslav Groh

3. Tomáš Bystřický

Half Ženy

1. Petra Ševčíková

2. Jana Žufová

3. Martina Kovaříková

Half Dogtreking muži

1. Jiří Švancara

2. Martin Opolecký

3. Ondřej Cingl

Half Dogtreking ženy

1. Hana Honsová

2. Bohumila Kašparová

3. Helena Bayerová

Short Muži

1. Jaromír Janeš

2. Michal Balcar

3. Ondřej Mokrý

Half Ženy

1. Eva Žáčková

2. Jitka Šulcová

3. Barbora Grisová

Half Dogtreking muži

1. Jan Havran

2. Šimon Cipro

3. Zdeněk Dudák

Half Dogtreking ženy

1. Zdena Dušková

2. Andrea Teunerová

3. Pavla Židuliaková

Celkové výsledky zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: