Na Runtour v Hradci Králové vyhrál Maročan Saji: Byl úplně někde jinde, přiznali čeští atleti. Z našich běžců nejrychleji Martin Kučera a Eva Vrabcová Nývltová. + FOTKY ÚČASTNÍKŮ KE STAŽENÍ

Na Runtour v Hradci Králové vyhrál Maročan Saji: Byl úplně někde jinde, přiznali čeští atleti. Z našich běžců nejrychleji Martin Kučera a Eva Vrabcová Nývltová. + FOTKY ÚČASTNÍKŮ KE STAŽENÍ

Saji Abdelkabir! Ještě před pár hodinami pro české běžce neznámé jméno, po sobotní RunTour možná pro řadu z nich noční můra. Marocký atlet totiž nedal nikomu ze svých českých soupeřů na sobotním závodě na 10 kilometrů šanci.

Ulicemi Hradce Králové se Saji prohnal nikým neatakován časem 30:53 minuty. Druhý Martin Kučera na něj v cíli ztratil 102 vteřin.

„Ten odstup je velký, ale plně zasloužený, neměl jsem šanci. Saji běžel famózně, od začátku bylo jasné, že všem uteče,“ uznal kvalitu soupeře Kučera. Ten už za sebou pár úspěchů v seriálu RunTour má, tentokrát za úspěch považoval i stříbrnou příčku. „Za mě dobrý, je to maximum, na které jsem dnes měl,“ uznal smířlivě.

A jak se na samotný průběh závodu dívá vítězný Maročan? „Krásná trať, to musím říct na začátek. Hradec se mi moc líbí, prostředí kolem řeky bylo krásné, navíc vyšlo parádně počasí. Rád se zase na RunTour vrátím,“ rozvyprávěl se Saji Abdelkabir, který obhájil v Hradci své loňské vítězství.

Mezi ženami byla suverénní Eva Vrabcová Nývltová. Ta si v rámci tréninku na blížící se maraton a olympijskou kvalifikaci vyběhla čas 33:12, se kterým ale nebyla příliš spokojená. „Chtěla jsem se dostat pod 33 minut, takže mám co zlepšovat,“ přiznala, ale úsměv ji v cíli nechyběl. „Já si užívám každou RunTour a každé své vítězství. RunTouráci mě vzali mezi sebe, fandí mi a to mě naplňuje víc než kdejaká medaile,“ dodala závěrem česká olympionička v běhu na lyžích, která nyní sní o kvalifikaci na Letní Olympijské hry v Riu právě v maratonu.

FOTOGALERIE S FOTKAMI ÚČASTNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

1. Fotogalerie

2. Fotogalerie

3. Fotogalerie

4. Fotogalerie

5. Fotogalerie

6. Fotogalerie

7. Fotogalerie

Výsledky:

Muži 5 km

1. Vojtěch Vondra

2. Michal Majoroš

3. Zbyšek Lhota

Ženy 5 km

1. Eva Slavíková

2. Barbora Šambergerová

3. Blanka Lochmanová

Muži 10 km

1. Abdelkabir Saji

2. Martin Kučera

3. Jiří Čivrný

Ženy 10 km

1. Eva Vrabcová Nývltová

2. Marcela Rambová

3. Markéta Gajdorusová

Celkové výsledky zde

Informace o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: