Na startu RunTour budou hvězdy z Keni i česká elita v čele s Homoláčem

Na startu RunTour budou hvězdy z Keni i česká elita v čele s Homoláčem

Takhle nabitou startovní listinu snad ještě nikdy běžecký seriál Česká pojišťovna Mizuno RunTour nehlásil. Nejen, že se na start sobotní desítky v Brně postaví čeští elitní závodníci Jiří Homoláč s Lukášem Olejníčkem, ale vyzvat je přijedou zvučná jména z Keni, Moses Kipruto Kibire a Joel Maina Mwangi.

„Máme štěstí, že oba čeští závodníci se v Brně pohybují, takže to na start nemají daleko. Zahraniční konkurence na startu navíc zaručuje, že nás čeká skutečně parádní závod,“ má jasno tiskový mluvčí RunTour Richard Valoušek. Ten navíc tuší, že se bude konat útok na dosavadní rekord seriálu. „Ten drží už třetím rokem Milan Kocourek s časem 30:03 minuty, na rovinaté brněnské trase, která vede Výstavištěm BVV, je však velká šance, že bude překonán. Zvlášť, když se podíváme, jak je startovní listina nabitá,“ dodává.

Hvězdné obsazení hlásí také ženský závod

Podobně zajímavý průběh by mohl mít i ženský závod. Českou elitu v čele s Šárkou Macháčkovou a Irenou Pospíšilovou vyzve mezinárodní duo Stellah Jepngetich Barsosio a Salina Jebet. „Jsme rádi, že se nám podařilo vedle mužského souboje udělat zajímavý i ten ženský. Uvidíme, jak dlouho budou schopny naše holky držet krok se zahraniční konkurencí. Určitě to ale bude napínavé po většinu závodu,“ těší se Valoušek.

Sobotní závod RunTour startuje v Brně v 17 hodin, a to přímo za hlavní bránou areálu Výstaviště BVV. Na startovní listině zbývá zhruba 50 volných míst. Zájemci se mohou hlásit do páteční 12 hodin online, případně na místě v registračním stanu. Dětské běhy startují ve 14.30, i na ně jsou poslední volná místa. Běh na 5 km, který poběží například i basketbalová hvězda Ivana Večeřová, je již vyprodán.

Více informací k závodu i registraci najdete na www.run-tour.cz.

Propozice

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: