Nejlepší běžecké podcasty, filmy a videa aneb co dělat, když není co dělat, část II.

Nejlepší běžecké podcasty, filmy a videa aneb co dělat, když není co dělat, část II.

Vše nasvědčuje tomu, že ještě nějakou dobu zůstaneme doma. Ano, za zdravotní vycházku v parku se leckdy schová i nedělní long-run nebo středeční intervaly. Ale ať chceme nebo ne, doma teď prostě budeme trávit více času. Aby zůstala naše mysl stejně svěží, jako naše nohy, je třeba ji zaměstnávat i nechat odpočívat. Proto jsme pro vás v redakci dali dohromady naše oblíbené podcasty s běžeckými osobnostmi, u kterých můžete umývat okna nebo třeba posilovat (aby vaše nohy zůstaly aspoň tak svěží jako vaše mysl). Anebo běžecké filmy a videa, které vás inspirují a pomůžou vám přečkat tento čas závodního temna.

Podcasty v anglickém jazyce

Ano, začneme rovnou velkým Kilianem. Za hodinu a tři čtvrtě toho stihne Rich Roll probrat opravdu hodně.

Sage Canaday o širokém spektru tréninku. Jen pro představu, tenhle týpek umí 10 km pod 30 min a zároveň párkrát vyhrál závod Lake Sonoma (50 mil), 3x 3. místo na Transvulcanii a loni byl 2. Na Pikes Peak Marathon.

No Meat Athlete – dva veganští kamarádi/sportovci perfektně zábavným způsobem předávají zkušenosti a příhody z běhání. Občas si pozvou i zajímavé hosty, nicméně zábavné jsou všechny podcasty.
Podcasty No Meat Athlete na Spotify

Ethan Newberry a.k.a. The Ginger Runner zpovídá poslední vítězku UTMB, Courtney Dauwalter.

Česko-slovenské podcasty

Štartovacia čiara – dva úplně obyčejní slovenští běžci zápolící většinou na chvostu startovního pole dělají rozhovory s organizátory závodů, vrcholovými i hobby běžci opravdu osobitým a zábavným způsobem.
Štartovacia čiara na Spotify

Marian Jelínek – hokejový trenér a mentální kouč ve velmi inspirativním rozhovoru o nastavení mysli nejenom ve sportu. Martin Veselovský je prostě třída…
Audioverze rozhovoru

Lekcia z motivácie – tento rozhlasový dokumentvytvořila Silvia Divékyová, nadějná běžkyně, která letos poprvé pokořila hranici 100 km (v jednom závodě, ne za celý rok), filmařka a redaktorka Světa Běhu.
Podcast k poslechu

RunTalk – rozhovory s nejlepšími českými běžce nejenom o jejich tréninku.
Podcasty k poslechu

Pokud máte tipy na jiné zajímavé podcasty nebo filmy, podělte se o ně v komentářích pod článkem! 🙂

Běžecké filmy

Ultra
Velmi dobře zpracovaný film, který zachytává mikropříběhy běžců Spartathlonu.
Přehled filmu Ultra na ČSFD

Maraton pod 2 – třídílný dokument zachytávající přípravu Eliuda Kipchogeho před historicky prvním maratonem zaběhnutým pod 2 hodiny.

Unbreakable – dneska už taková ultra klasika. Film zachycující závod Western States 100 z dob, kdy ještě spolu (nebo proti sobě?) válčili Tonda Krupička, Kilian Jornet a Geoff Roes
Unbreakable na ČSFD

Běžci v Keni – české trio Jirka Csirik, David Vaš a Jirka Homoláč trávili několik svých soustředění v Keni. Jirka Csirik o jednom z nich natočil velmi autentický film. David s Jirkou C. aktuálně makají v Etiopii a prý se můžeme těšit na pokračování i z této země.

Billy Yang si u svých filmů zakládá na silné emoci. Snímek Life in a day zachycuje ročník Western States s asi nejsilnější ženskou konkurencí v historii.

Loňská Golden Trail Series se Salomonu opravdu povedla. Z každého závodu je pak perfektní videoreportáž. Níže je report z šílené Zegamy, na YT najdete i z ostatních závodů.

Neklesejme tedy na mysli, sbírejme motivaci a navzájem si pomáhejme. Takovéto připomenutí, že se máme opravdu dobře, nikdy není na škodu.

Zkušenosti čtenářů

Martin

Díky!

Zuzka

Díky, je to super a pozitivní věci jsou teď potřeba.

Libor

Do podcastů bych určitě přidal skvělé Štrekaře.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: