Nenechte si ujít běžecký svátek, Horský maraton, kde jinde než v Novohradských horách

Nenechte si ujít běžecký svátek, Horský maraton, kde jinde než v Novohradských horách

Máte rádi výzvy a krásnou přírodu? Pak je tento závod přesně pro Vás! Zváni jsou vytrvalostní běžci, kteří zvládnou jeden z nejtěžších terénních trialových běhů ve střední Evropě. Sportcentrum Novohradské hory pořádá v neděli 8. dubna již tradiční běh horského maratonu v malebné přírodě Novohradských hor.

Popularita závodu stále stoupá

Horský maratón v Novohradských horách vznikl již před dvaceti lety a jeho popularita stále stoupá. Z původních šesti závodníků se minulý rok na startovní čáru všech tratí postavilo okolo dvou set odvážlivců. Budete tento rok mezi nimi i Vy? Přijďte překonat čas dvě hodiny dvacet minut výborného vytrvalostního běžce Jana Havlíčka.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Jedná se o horský závod vedený nádhernou krajinou Novohradských hor. Více informací o Horském maratonu Trhové Sviny najdete v termínovce.

Závodníci musí překonat celkem 5 vrcholů

Kdo již závod běžel, ví, že terén není lehký, ba naopak. Závodníci musí překonat celkem 5 vrcholů – Vysoký kámen, Zaječí a Cikánský vrch, Kuní a Kraví horu. Náročnost běhu zvyšuje skutečnost, že závodníci se musí vypořádat s dubnovým aprílovým počasím, kdy se vybíhá často za slunného počasí a dobíhá se mnohokrát za sněžení. Musí přelézat padlé stromy, vypořádat se s kluzkými kameny a prudkým stoupáním i klesáním, což dělá tento závod výjimečný.

Vezměte s sebou celou rodinu

Rodinná podpora je při podávání kvalitních výkonů důležitá, tak neváhejte a vezměte rodinu s sebou. Doprovod může sledovat závodníky po trati, na Kraví hoře je dokonce rozhledna s krásným výhledem na celé Novohradsko. Může také navštívit atraktivní místa blízko cíle – například známý kostel na Dobré Vodě či meditační zvon setkání na Hojné Vodě.

Registrovat se můžete dopředu na internetových stánkách, či na místě před startem závodu. Start dlouhého závodu proběhne v 11 hodin v Trhových Svinech (kratší trať v 12,30 hod.v Benešově nad Černou).

Slavnostní vyhlášení výsledků probíhá v cíli na Hojné Vodě. Vyhlašovat se bude celkem 7 kategorií. Pro první tři výherce z každé kategorie jsou připraveny hodnotné ceny. Organizátoři se snaží o maximální komfort závodníků, proto nabízí převoz věcí do cíle, občerstvení v půlce trati a v cíli, mapky s vyznačenou tratí, elektronické diplomy aj.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: