NoMen Run potřetí v řadě ovládl brněnský tým RUNMUM

NoMen Run potřetí v řadě ovládl brněnský tým RUNMUM

Ženská štafeta NoMen Run, který odstartovala v sobotu 22. dubna z Nového Města na Moravě, začíná mít tradiční vítězky – třetí ročník znovu nejlépe zvládl tým běhajících maminek RUN&MUM v čase 6:51:41.

Závod doprovázelo deštivé aprílové počasí

Závod doprovázelo deštivé aprílové počasí, pršelo téměř po celou dobu závodu a teploměr ukazoval kolem pěti stupňů. Proto je potřeba ocenit, že žádný z 99 týmů, které se postavily na start, závod nevzdal. Na osmi úsecích s průměrnou délkou 11 km závodnice nastoupaly 2019 metrů a seběhly 2144 metrů. NoMen Run jako štafeta výhradně pro ženy je v České republice jediný závod svého druhu.

Podívejte se na další fotografie k článku….

NoMen Run absolvovaly převážně čtyřčlenné týmy ze všech koutů České republiky i Slovenska

Několik týmů však mělo závodnice tři a dva týmy byly dvoučlenné – tzn. že si jejich členky střihly v náročném terénu něco málo přes maraton. „Ty petrklíče na trase a panoramata byly úžasné,“ usmívala se po závodě Mirka Ježková z dvoučlenného týmu Ultra Rungo a už si plánovala, kdy znovu vyběhne.

Jedná se o čistě ženskou štafetu, což je v České republice jediný závod svého druhu. Více informací o závodu NoMen Run najdete v termínovce. Také si můžete přečíst reportáž z loňského ročníku.

Od roku 2015, kdy na 88 km dlouhé trase z Nového Města do Velké Bíteše zvítězily RUN&MUM poprvé, zlepšily svůj čas o více než 37 minut. Jejich letošní vítězný čas pokořil sedmihodinovou hranici a organizátorům se zastavily stopky na čase 6:51:41. Na druhém místě doběhl tým O-Běhny, bronz bral tým DrTi a na čtvrtém místě se umístily SINCE 1997. Trasa závodu se kroutila lesními či polními cestami Vysočiny, malebnými vesničkami Žďárských vrchů, kolem Pasecké skály nebo přehrady Vír.

„Skoro 100 týmů na startovní listině je super číslo. I v tomto počtu jsme podle ohlasů závodnic zvládly obtížnou logistiku závodu. Chci holkám poděkovat, že se na nás i přes to počasí v cíli usmívaly a běh si užily,“ uvádí hlavní organizátorka NoMen Run Květa Látalová. Příští ročník NoMen Run připadá na 21. dubna 2018.

Výsledky

1.RUN&MUM  6:51:41

2. O-běhny  6:58:47

3. DrTi tým  7:32:15

4. SINCE 1997  7:38:54

5. Kometky  7:50:5

Celkové výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: