Nové číslo časopisu Svět běhu: na co se můžete těšit?

Nové číslo časopisu Svět běhu: na co se můžete těšit?

Koncem září vyšlo třetí číslo časopisu Svět běhu. Pro ty z vás, kteří ho ještě nemáte, přinášíme stručný přehled článků, na které se můžete těšit.

Nové číslo časopisu Svět běhu

Koncem září vyšlo třetí číslo časopisu Svět běhu. Pro ty z vás, kteří ho ještě nemáte, přinášíme stručný přehled článků, na které se můžete těšit.

Rozhovory

Zajímavé rozhovory s úspěšnými běžci na světové i české scéně. Tentokrát jsme si na dálku popovídali s neuvěřitelnou Švédkou Tove Alexanderssonovou – mistryní světa ve čtyřech různých disciplínách. Jakou má dál motivaci se zlepšovat a jak je možné se úspěšně připravit na závody v orientačním běhu i ve skyrunningu? Z české běžecké scény jsme si vybrali Petra Pechka – dlouholetého úspěšného maratonce i vrchaře, se kterým jsme rozebírali tajemství jeho dlouhodobých stabilních výkonů a zeptali jsme se, zda vede k běhání i svého syna, aby mohl pokračovat v rodinné tradici.

Reportáže ze závodů

V reportážích se vrátíme k letním závodům u nás i v zahraničí. Dočtete se o úspěšné reprezentaci mladých skyrunnerů v Andoře a podíváme se i na proběhlé mistrovství atletiky v Mnichově z trochu netradičního pohledu. Zajímavostí je i článek Milana Daňka o ultramaratonu v zemi Tarahumarů s českou účastí v čele se známým vytrvalcem Danem Orálkem.

Nechybí samozřejmě ani články věnující se tréninku, posilování (tentokrát zaměřeného na dřepy), jógové kompenzace a radám, jak se vrátit ke sportu po zranění. Zkušená trenérka a sama úspěšná závodnice Míša Mertová pak v prvním čísle čtyřdílného seriálu přináší rady pro začínající běžce.

Běh na lačno

Zajímá vás, zda je vhodné běhat na lačno a za jakých okolností to nikdy nedělat? V článku od zkušeného triatlonisty a maratonce Petra Vabrouška si shrneme pro a proti z pohledu tréninku. Nutriční terapeutka Šárka Knížková vyvrátí pár mýtů spojených s běháním na lačno a snahou o hubnutí a poradí, jak ráno běhat tak, aniž bychom tělu ubližovali. A v exkluzivní anketě se dočtete, kteří vrcholoví běžci rádi vyběhnou po ránu, kteří jsou takto schopni odběhat i kvalitní trénink, když není jiné zbytí, a kdo naopak bez snídaně nedá ani ránu.

Tipy na běžecké trasy, závody i výbavu

Ani v tomto čísle nechybí běžecké trasy – tentokrát vás pozveme na tradiční i netradiční hřebenovky. V termínovce se můžete inspirovat výběrem podzimních závodů od hladkých silničních až po trailové. A pokud vám chybí nějaké běžecké vybavení, přinášíme pár doporučení, co by se vám mohlo hodit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: