Nové číslo Světa běhu: co v něm najdeš?

Nové číslo Světa běhu: co v něm najdeš?

Právě vychází letošní poslední číslo Světa běhu. Mnozí z vás už ho mají ve schránce nebo je na cestě k vám, a pro ty z vás, kteří ho ještě nemáte, přinášíme přehled témat, o kterých se v něm píše.

Právě vychází letošní poslední číslo Světa běhu. Mnozí z vás už ho mají ve schránce nebo je na cestě k vám, a pro ty z vás, kteří ho ještě nemáte, přinášíme přehled témat, o kterých se v něm píše.

Posezónní odpočinek a doplňkové sporty

Letošní sezóna se chýlí ke konci, někteří již odpočívají a někteří se už těší na zimu na běžky, skialpy či jiné zimní radovánky. V časopise se ve článku od Petra Vabrouška dočtete, proč a kdy je výhodné si po sezóně na chvíli odpočinout a načerpat síly na tu novou, a jak potom zahájit přípravu na tu další. Zároveň jsme pro vás vyzpovídali elitní běžce a trenéry do ankety o tom, jak odpočívají a zda se v objemové přípravě věnují i jiným sportům.

Pro ty z vás, kteří by chtěli začít se skialpy, přinášíme základní informace o tomto sportu spolu s tipy, jak začít a kam vyrazit. Tipy na trasy se potom věnují běžkám, nabídneme vám trasy pro začátečníky i zkušené běžkaře po celé republice.

Dále přinášíme první část seriálu o severské chůzi. Instruktorka a fyzioterapeutka Veronika Peterková v úvodním článku vysvětluje, pro koho je nordic walking vhodnou variantou a že se rozhodně nejedná jen o „sport pro důchodce“.

Trénink

Míša Mertová přináší pokračování seriálu pro začátečníky, tentokrát se budeme věnovat druhům vytrvalosti a povíme si o základech intervalového tréninku a jak na něj. V článku od Miloše Škorpila se dozvíte pár tipů, jak základní vytrvalost budovat a taky jak do zimní přípravy zařadit pro zvýšení efektivity posilování. Konkrétní inspiraci k zimním tréninkům pak můžete hledat v článku Matěje Burdy o zimní přípravě orientačních běžců.

Běžec a trenér Vojtěch Grün informuje o typech zátěžových testů a popisuje, kdy a pro koho jsou vhodné.

Plány na příští sezónu

Pokud už spřádáte plány na další sezónu nebo pokud třeba uvažujete o vánočním dárku pro partnera, kamaráda nebo kolegu běžce, nabízíme přehled oblíbených závodů v zahraničí, a to jak silničních maratonů, tak i trailových a horských běhů.

Reportáže a zajímavosti

Vrátíme se ještě k zářijovému mistrovství světa dospělých ve skyrunningu, kde naše výprava dosáhla skvělých umístění včetně jedné zlaté medaile. Ty nejúspěšnější závodníky jsme pro vás trochu vyzpovídali, abychom se dozvěděli něco o průběhu závodu, týmové atmosféře i o jejich dalších plánech.

V časopise najdete i pokračování příběhu o Tarahumarech od Milana Daňka – tentokrát si můžete přečíst o tom, jak se dva Tarahumarové vydali na Moravu a zúčastnili se zde známého seriálu maratonů MUM.

Jan Picek pak přináší zajímavý článek o orienťáckých veteránech, kteří tvoří nedílnou součást komunity orientačních běžců a dokazují, že sportovat a dokonce i závodit se dá i v pozdnějším věku. A ve fejetonu popisuje, jaké to je testovat běžecké sporttestery.

Rozhovory

V tomto čísle se můžete těšit na rozhovor s Hankou Stružkovou-Švestkovou, úspěšnou vrchařkou z Račího údolí o její letošní úspěšné sezóně a cestě za ní. A se slovenským reprezentantem Peterem Franěm se vrátíme ještě k jeho úspěchu na letošním závodě CCC ve francouzském Chamonix.

V časopise nechybí ani článek o výživě – tentokrát se posuneme už do času předvánočního, fejeton Petra Jana Juračky o běhání a focení, tipy na podzimní závody či recenze nejnovějších modelů běžeckých bot a dalšího vybavení.

Časopis si můžete zakoupit ve stáncích a na některých distribučních místech, k dispozici bude také na festivalu Obzory, který se koná už tento víkend a nabídne i bohatý běžecký program. A pokud byste si chtěli objednat předplatné či jím obdarovat někoho blízkého, můžete tak učinit na webu www.knihynahory.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: