Nový ročník Czech Ultra Trail Tour je tady!

Nový ročník Czech Ultra Trail Tour je tady!

Prvního února byly zveřejněny první informace o letošní sérii horských běhů jednotlivců Czech Ultra Trail Tour (CUTT). Stejně jako v roce 2015 se uskuteční tři závody. Zůstávají Jeseníky a Beskydy. Mění se však jedna lokalita – Krkonoše nahrazují Bílé Karpaty!

Největší změnou je rozdělení závodu na dvě trasy

Bojovat o ceny se bude jak na klasické ultra distanci (60+ km), tak nově i na kratší trati (30+ km). Kategorie zůstávají neměnné a jednoduché, dělí se jen podle pohlaví na muže a ženy.

Letos tedy bude oficiální jak dlouhá, tak kratší trať a obě se budou vyhodnocovat po každém závodě. Protože jsme ale „Ultra Tour“, budeme celkové výsledky na konci roku vyhlašovat jen na dlouhé trati.

Stěhování do Bílých Karpat

Rozhodnutí o stěhování do Bílých Karpat (závod se koná 21. května) bylo inspirováno vzpomínkou hlavního organizátora Marka Navrátila na účast v závodě orientačního běhu, který se tam konal někdy před 2-3 lety. „Tehdy se mi tam moc líbilo a hlavně to pro mně byl takový zapomenutý kout, který si zaslouží, aby byl více vidět. Rekreační středisko Vápenky je ideálním místem pro pořádání podobných akcí a místa na trase, jako vrchol Velké Javořiny, Lopeníku a další, jsou odsud dobře dosažitelná. Také je tu možno naplánovat trať s velmi malým podílem asfaltu. Možná právě proto, že tu není tolik živo jako třeba v Krkonoších či jinde, a tak tu nemají tolik vyasflatováno.“

Jesenický díl série byl přesunut do zářijového termínu.

Také máme letos dohodnuto jiné centrum závodu než vloni (rekreační areál Třemešek) a tratě jsou naplánovány opět tak, aby účastníci poznali jiné kouty a stezky hor, kde třeba ještě nebyli a zároveň se opět podívali na místa, která za to stojí vždycky (třeba jako hlavní hřeben Pecny, Jelení studánka, Petrovy kameny).

Zimní beskydský závod dozná asi nejmenších změn

Centrum zůstane stejné (v hotelu Beskyd v Trojanovicích). Nad konkrétní trasou ještě bude probíhat jednání, menší změny zřejmě budou, ale vzhledem k tomu, že je nutno počítat s tvrdšími podminkami pro běh, bude dobré hledat především širší cesty, kde je lepší průchodnost při pokrývce sněhem.

Registrace byla spuštěna 1. února. Těšíme se na Vaši účast v závodě!

foto: Mojmír Babor

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: