O závod Prague Park Race v Divoké Šárce je velký zájem. Přijďte si užít to nejlepší z krásné skalnaté lokality!

O závod Prague Park Race v Divoké Šárce je velký zájem. Přijďte si užít to nejlepší z krásné skalnaté lokality!

Druhý ročník trailového závodu La Sportiva Prague Park Race v Divoké Šárce se poběží v neděli 24. června. Opět nabídne dvě tratě, hlavní na 14 kilometrů a kratší na 8 kilometrů.

Závodníci si užijí to nejlepší z krásné skalnaté lokality

„Závodníci si trasy chválili, takže jsme na nich nic neměnili“, shrnuje za pořadatele Roman Skalský. Na všechny tak znovu čeká závěrečný výběh od Čertova Mlýna. Kromě vrchařské prémie v závěru závodu si ale závodníci užijí především to nejhezčí z krásné skalnaté lokality kousek od stanice metra Nádraží Veleslavín. Celé údolí Divoké Šárky lemují vysoké skály, mezi nimiž protéká Šárecký potok. Přírodní park je plný lesů i luk, širokých cest i úzkých pěšinek, střídají se kopce a seběhy, a nad tím vším létají letadla na přistání na nedaleké letiště Václava Havla.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Start závodu je od 10:45 hodin v kempu Džbán, před nímž mohou pohodlně zaparkovat ti, kteří nevyužijí blízké MHD. V cíli po vyhlášení čeká bohatá tombola, kde se kromě tradičních hodnotných věcí od partnerů, především dvou poukazů na běžecké boty La Sportiva v hodnotě 3 500 Kč od generálního partnera Hudy, bude nově losovat i soudek piva od nového partnera závodu – pivovaru Svijany. Ten nabídne po doběhu mimo jiné také nealkoholické občerstvení pro řidiče.

Jedná se o trailový závod dlouhý 14 km nebo 8 km, který vede úchvatným prostředím Divoké Šárky v Praze. Více informací o Prague Park Race Divoká Šárka najdete v termínovce.

O závody Prague Park Race je letos velký zájem

Po vyprodaném závodě v Průhonickém parku je do Šárky přihlášeno už téměř 300 běžců. Mezi nimi najdeme i nominované na Mistrovství Evropy v běhu do vrchu, Jan Janů, který potvrdil formu nedávno druhým místem na Švýcarském mistroství a Jáchym Kovář oba z Mizuno-teamu. Mezi ženami  zatím potvrdila účast loňská vítězka Kamila Gregorová, která si bude chtít spravit chuť po nedávné kvalifikaci v běhu do vrchu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: