O2 Pražská štafeta 2018: Přijďte si užít pohodový den vyplněný sportem. Závod také roztančí hudební kapely!

O2 Pražská štafeta 2018: Přijďte si užít pohodový den vyplněný sportem. Závod také roztančí hudební kapely!

Jeden z nejoblíbenějších běžeckých parků hlavního města, čtyřčlenné týmy, párty pod širým nebem, koncerty a RunCzech, taková je O2 Pražská štafeta. Závod organizovaný RunCzech letos poběží celkem osm tisíc běžců, kteří z pražské Stromovky příští středu 13.6. a čtvrtek 14.6. udělají nefalšovanou běžeckou oázu.

Štafeta pro nás není klasickým závodem

O2 Pražská štafeta samozřejmě splňuje veškeré nároky, na které jsou běžci ze závodů RunCzech zvyklí, ale přece jenom se od ostatních běhů trochu liší. „Štafeta pro nás není klasickým závodem – čas se sice měří, ale o výhru tu až tolik nejde. Chceme, aby si skupinky kamarádů, kolegů nebo příbuzných užily pohodový den vyplněný sportem a přitom si mohly udělat malý piknik, poslechnout si kapely a zkrátka být spolu,“ říká prezident organizačního výboru RunCzech a předseda komise silničních běhů IAAF Carlo Capalbo.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Ten, kdo se na závod nedostane přímo do Stromovky, může závod sledovat v přímém přenosu, premiérově na sportovním kanále O2 TV. Právě z O2 se letos do štafety zapojí rekordní počet zaměstnanců. „Do štafety se přihlásilo přes sto týmů složených ze zaměstnanců O2, které přijde podpořit přes 300 fanoušků. Nadace O2 za každý tým věnuje 5 tisíc korun na Linku bezpečí – částka může dosáhnout výše půl milionu,“ popisuje šéfka sponzoringu a CSR v O2 Marie Mališková. A aby byli všichni fanoušci – tedy nejen ti z O2 – snadno rozeznatelní, mohou si zcela zdarma na stánku O2 před Výstavištěm vyzvednout žluté fanouškovské tričko.

Jedná se o oblíbený štafetový závod, kdy štafety tvoří firmy, rodiny, kamarádi a další. Závod se koná v Praze Stromovce. Více informací o O2 Pražské štafetě najdete v termínovce.

Na štafetě také letos nebude chybět hlavní charitativní partner, kterým je Yellow Ribbon Run

Takzvaný Běh se žlutou stužkou dává druhou šanci těm, kteří si odpykali svůj trest ve vězení a chtějí začít nový život. „Chceme ukázat, že i bývalý vězeň může být slušný člověk, pokud dostane druhou šanci. V naší věznici ve Světlé nad Sázavou máme 80% zaměstnanost a chceme, aby přinejmenším takovou měli všichni vězni i po svém propuštění,“ vysvětluje projekt Yellow Ribbon Run jeho zakladatelka a ředitelka ženské věznice ve Světlé nad Sázavou Gabriela Slováková. „Stejně jako běžci, musí i vězni prokázat velkou trpělivost a odhodlání, aby si dali svůj život dohromady. Integrace lidí s trestní minulostí je klíčová a jsme moc rádi, naše iniciativa nachází ve společnosti stále větší ohlas,“ doplňuje Dagmar Doubravová, ředitelka zprostředkujícího Centra Rubikon.

Ve startovním poli můžete potkat také tři členy kapely Zrní

A jelikož je štafeta čtyřčlenná, poslední místo je třeba zaplnit – vyhrát ho můžete i vy, stačí sledovat Facebook Zrní. „Kluky v naší kapele jsem do běhání tak trochu uvrtal, ale i tak doufám, že zaběhneme dobrý čas a budeme hodně rychlí. Pro všechny závodníky jsme připravili také běžecký playlist, který můžete najít na našem kanálu na Spotify,” říká houslista Zrní Honza Fišer.

Další dvě kapely na start závodu nepostaví, ale i tak budou mít velmi důležitou roli

Další dvě kapely zapojené do O2 Pražské štafety se na start závodu nepostaví, ale i tak budou mít velmi důležitou roli – Mydy Rabycad a Klara & The Pop totiž zahrají běžcům, fanouškům i všem dalším. „Jako muzikanti běháme spíš na pódiu nebo do cukrárny, takže na štafetu si ještě netroufám. Každopádně všechny sportovce podpoříme a zahrajeme průřez všech našich písniček,” slíbila Klára Vytisková z kapely Klara & The Pop. Mydy Rabycad na O2 Pražské štafetě zahrají ve středu 13. června, Klara & The Pop ve čtvrtek 14. Června. Oba koncerty začínají ve 20 hodin a vstup na ně je zdarma.

Součástí O2 Pražské štafety je hned několik doprovodných závodů

Pro nejmenší závodníky, děti od dvou do osmi let, je určený Bambini Run. Zdravotnický běh je pro lékaře, zdravotníky nebo sestřičky, Chambers Cup poběží zaměstnanci a členové obchodních komor. Šanci poměřit své síly mají i zaměstnanci Ministerstva zahraničí ČR a pracovníci všech velvyslanectví a ambasád v ČR, těm je určený Diplomatic Cup a členům České bankovní asociace patří Bank Cup.

O2 Pražská štafeta se na Výstavišti v pražských Holešovicích po oba dny rozeběhne v 18 hodin. V rámci startovního balíčku má každý tým piknikový box s občerstvením, batůžek, běžecké tričko nebo medaili v cíli.

Úvodní foto: z archivu RunCzech

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: