Obhájci prvenství Vlastimil Flégl a Radka Churáňová znovu ovládli Miřejovický půlmaraton

Obhájci prvenství Vlastimil Flégl a Radka Churáňová znovu ovládli Miřejovický půlmaraton

Termín 29.července (poslední sobota v měsíci), si už po deváté zapsali do svých diářů všichni ti, kteří mají rádi malý, ale přitom velmi pěkný, a navíc i rychlý půlmaraton. Opravdu malá vesnička Miřejovice u Mělníka opět přivítala ve své obci závod na 21,1 kilometrů.

Závod je známý zvláště i tím, že téměř vždy se povede počasí a celý se běží pod jasnou modrou oblohou, kdy teplota se vyšplhá pokaždé hodně vysoko. Tentokráte „jen“ na 27 °C, což je oproti předchozím třicítkám docela „chladné“ počasí.

Jedná se o půlmaraton, který se běží po rovinaté trati okolím Miřejovic. Víc informací o Miřejovickém půlmaratonu najdete v termínovce.

Zajímavá jména ve startovní listině

Na start závodu se postavilo zhruba 130 běžců a běžkyň, a to nejen z České Republiky, alei ze zahraničí. Mezi nimi nechyběli ani vítězové z loňského roku Vlastimil Flégl a Radka Churáňová, která už zde panuje několik let za sebou. „Miřejovické prostředí a trať mám velmi ráda, a proto bych nerada v tomhle závodě chyběla“, jak prozradila sama běžkyně krátce před startem závodu. Ten byl stanoven jako vždy na 10 hodinu.

O vítězích bylo rozhodnuto velmi rychle

Závod v mužské kategorii nejlépe rozběhl Vlastimil Flégl (loňský obhájce). Od prvních metrů bylo jasné, že si běží pro další vítězství. Na obrátce na 10. km měl již náskok téměř půl kilometru a otázkou jen bylo, v jakém výsledném čase doběhne do cíle. Nakonec z toho byl velmi pěkný výkon 1:18:07 hodin. O další pořadí se bojovalo již urputněji. Druhé místo pro sebe nakonec získal Petr Havelka (1:19:21) a odsunul tak na třetí místo Miroslava Balatku (1:19:29).

Obdobná situace, jako v mužích, se odehrála i v ženské kategorii. Na začátku všem rychle odběhla hlavní favoritka Radka Churáňová a nenechala nikoho na pochybách, že i letos si chce v poklidu doběhnout pro vítězství, což se nakonec i potvrdilo. Cílem proběhla v čase 1:27:40 hodin. Za ní druhá doběhla Lenka Šibravová (1:30:08) a třetí místo patří Zuzaně Rusínové (1:32:21).

Miřejovický půlmaraton opět zaslouží vysoké hodnocení

Hodnotit 9. ročník můžeme opět jen a jen kladně. V Miřejovicích se stává již pravidlem, že zázemí a věci okolo trati (občerstvení, značení trati atd.) jsou připraveny na jedničku. Jediným nedostatkem závodu je jeho účast. Ta si totiž, vzhledem k atraktivitě závodu, zaslouží být o mnoho vyšší. Věřme, že při jubilejním 10. ročníku v červenci 2018 se dočkáme rekordní účasti. Miřejovice si to rozhodně zaslouží.

Výsledky v hlavních kategoriích:

21,1 km – muži:

1. Vlastimil Flegl (Vrchlabí)

2. Petr Havelka (ELEVEN RUN TEAM)

3. Miroslav Balatka ((SKP Jablonec)

21,1 km – ženy:

1. Radka Churáňová (Lokomotiva Trutnov)

2. Lenka Šibravová (Kerteam)

3. Zuzana Rusínová (USK Ústí nad Labem)

Kompletní výsledky najdete zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: