Oblíbený otvírák sezóny, Palestru Kbelskou 10, ovládli Viktor Šinágl a Kateřina Divišová + FOTKY ÚČASTNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

V sobotu 3. března 2018 se v Praze konal oblíbený „otvírák“ sezony Palestra Kbelská 10, který byl zároveň Akademickým mistrovstvím ČR a jeho 32. ročník opět přivítal velké množství běžců.

Běžci se museli potýkat s teplotou okolo nuly

Ačkoliv se závod v minulých letech běžel za téměř jarního počasí, letos se závodníci museli potýkat s teplotou okolo nuly a s počasím přimonínající spíše zimní období. Na start se postavilo na 1300 závodníků, kteří si ověřili svoji výkonnost na tratích 10 km i 5 km.

Jedná se o oblíbený „otvírák“ běžecké závodní sezony dlouhý 10 km nebo 5 km. Více informací o závodě Palestra Kbelská 10 najdete v termínovce. Také si můžete přečíst reportáž z loňského ročníku.

V hlavním závodě na 10 km nejrychleji běžel Viktor Šinágl s výkonem 30:46, jako druhý cílovou čarou proběhl Jan Janů v čase 31:13. Třetí příčku vybojoval s časem 32:51 Damián Vích. V ženách kralovala Kateřina Divišová, která si vybojovala čas 37:45 a doběhla tak s dvouapůlminutovým náskokem na druhou Elišku Auersvaldovou. Jako třetí se s časem 40:28 umístila Marie Jiřičková. Oba absolutní vítězové v kategoriích mužů i žen se mohli zároveň radovat z titulů Akademických mistrů ČR.

Na trati 5 km dominovali Oliver Tonder s časem 19:49 a v ženách Klára Hubrová s výkonem 20:20.